Reklama

Reklama

Królowa pierwsza chodzi spać!

W brytyjskiej rodzinie królewskiej obowiązują surowe zasady. Okazuje się, że dotyczą one nawet tego, w jaki sposób... sypia królowa. Dlaczego Elżbieta II decyduje o tym, kiedy pozostali royalsi pójdą spać?

Brytyjska rodzina królewska ma sporo zasad, których sztywno się trzyma pomimo upływu lat. W Pałacu Buckingham czas płynie dużo wolniej, niż mogłoby się nam wydawać, a królowa Elżbieta II zawsze przestrzega reguł dotyczących odpowiedniego ubioru oraz zachowania poszczególnych członków dynastii. 

Niektóre zwyczaje praktykowane przez Windsorów bywają jednak męczące dla jej rodziny. Nic dziwnego, że już księżna Diana, która nie była nimi zachwycona, sprzeciwiała się im. 

Lady Di często łamała dworskie zasady

Jedną z zasad, które z naszej perspektywy mogą wydawać się nieco absurdalne jest to, że kiedy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spędzają wieczorem czas z królową na rodzinnym spotkaniu, nikt nie powinien iść spać przed Elżbietą II. 

Reklama

Księżnej Dianie ten zwyczaj się nie podobał i nic dziwnego. W końcu bywają dni, kiedy jesteśmy naprawdę zmęczeni i marzymy tylko o tym, aby położyć się do łóżka. 

Wyobrażacie sobie wtedy prosić teściową o pozwolenie, aby móc oddać się w objęcia Morfeusza? 

Prywatny sekretarz monarchini - William Heseltine wyznał kiedyś, że sprzeciw Diany wobec tej praktyki był raczej źle odbierany wśród członków brytyjskiej monarchii. 

W plebiscycie Najlepsi z Najlepszych to ty przyznajesz nagrody! Wybierz najlepszego artystę»

Czytaj również: 

Maryla Rodowicz ma problemy ze zdrowiem? 

Klaudia Halejcio nie ukrywa ciała po porodzie! 

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy