Reklama

Reklama

Botticelli bob: tę fryzurę pokochały gwiazdy. Idealna do kwadratowej twarzy

Botticelli bob to propozycja na modną fryzurę dla kobiet, ceniących sobie praktyczne cięcia niewymagające czasochłonnej stylizacji. Uczesanie to podbiło już serca amerykańskich gwiazd, ale również polskie celebrytki stylizują włosy w ten sposób. Botticelli bob będzie gorącym trendem na nadchodzącą jesień 2022!

Botticelli bob nawiązuje do królującej wiosną mody na charakterystyczne fale „Botticelli waves” – wtedy to świetnie prezentowały się na dłuższych włosach. Tegorocznej jesieni modne będzie połączenie delikatnych fal z cięciem typu bob, sięgającym nieco poniżej żuchwy. 

Czytaj również: Modne fryzury dla kobiet po 60-tce. Tak ukryjesz zmarszczki

Botticelli bob – jak wygląda?

Botticelli bob to połączenie ponadczasowego, bardzo modnego cięcia – boba i lekko, niesfornie pofalowanych pasm. Jest to klasyczna odsłona boba, charakteryzująca się tym, że niecieniowane włosy są równej długości, natomiast ich krawędź jest poniżej podbródka. Przedziałek zaś najczęściej biegnie przez środek głowy. Fale w stylu Bocelli nie mają być perfekcyjne i wygładzone, wręcz przeciwnie – powinny być nieco niesforne, subtelne, rozczesane palcami, tworząc w ten sposób imponujące objętości.

Reklama

Zobacz też: Fryzury, które dodają lat. Unikaj ich jak ognia

Komu pasuje Botticelli bob?

Botticelli bob to bardzo praktyczna i szykowna fryzura, jednak nie każdej kobiecie będzie w niej do twarzy. Z uwagi na efekt dużej objętości, nie sprawdzi się raczej u posiadaczek twarzy okrągłej, której Botticelli bob dodatkowo dodałby krągłości. Fryzura ta będzie natomiast idealna do kształtów bardziej „kanciastych” i pociągłych, jak np. twarz kwadratowa, trójkątna czy podłużna.

Botticelli bob – jak go układać?

Zaletą fryzury Botticelli bob jest zdecydowanie łatwość w jej układaniu i stylizacji. Podstawowa rzecz to odpowiednie cięcie na boba wykonane u fryzjera. Jeśli twoje włosy nie są naturalnie falowane, efekt Botticelli waves możesz uzyskać, zaplatając 2-3 warkocze i pozostawiając na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Możesz też zrobić ich więcej, wtedy fale będą bardziej gęste, a objętość fryzury jeszcze bardziej imponująca. Rano wystarczy rozpleść warkocze i przeczesać kosmyki palcami. Warto delikatnie utrwalić fryzurę za pomocą lakieru. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bob | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy