Reklama

Bije na głowę Chorwację. To tu w tym roku Polacy pojadą na wakacje

Po dwóch latach covidowych ograniczeń w końcu możemy swobodnie zaplanować wakacyjny wyjazd. Ceny wycieczek, mimo iż wyższe niż w roku ubiegłym, zachęcają spragnionych słońca i odpoczynku turystów. Wielu z nas chce nadrobić czas, w którym podróżowanie było dużą niewiadomą. Gdzie w tym roku wybiorą się Polacy? Ten kierunek bije na głowę popularną wśród naszych rodaków Chorwację.

Inflacja wpływa nie tylko na codzienne decyzje zakupowe Polaków. Rosnące ceny odbijają się również na wyborze wakacyjnych kierunków urlopowych. Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na wypoczynek wyłącznie za granicą.

Ceny są wyższe niż w roku ubiegłym. Do jakichkolwiek obniżek nie zachęca sytuacja gospodarcza, nawet w momencie walki o powrót turystów po lockdownie i restrykcjach, związanych z pandemią koronawirusa. To jednak nie zniechęca. Polacy są spragnieni odpoczynku, co widać gołym okiem.

Zobacz również: "Kiedyś nikt nie chciałby wyglądać tak, jak ja". Niezwykła metamorfoza Kasi Guzik

Reklama

Gdzie będą wypoczywać Polacy podczas wakacji 2022?

Wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych Holidu postanowiła stworzyć listę krajów, do których warto wybrać się na wakacje 2022. Ranking, po uprzednim przeanalizowaniu ilości wyszukiwań w Google z ostatnich 12 miesięcy, pokazuje które kraje cieszą się największą popularnością wśród polskich turystów.

W tym roku ten kraj pobił na głowę niezwykle popularną wśród naszych rodaków Chorwację. Ranking z 7 800 wyszukiwań miesięcznie wygrała Grecja. To tam w tym roku najchętniej będą wybierać się Polacy.

Za wyjazd dla dwóch osób do tego kraju klienci zapłacą średnio 5991 zł, podczas gdy przed rokiem taka wycieczka kosztowała 5921 zł. W grupie rodzin z jednym dzieckiem średnia cena rezerwacji wakacji w Grecji to 8252 zł.

Zobacz również: Magiczny klimat, wyjątkowa historia. Perła Żeliszowa - skarb ukryty na Dolnym Śląsku

Co warto zobaczyć w Grecji?

Wybierając się na wczasy do Grecji turyści często mają problem z wyborem miejsc wartych odwiedzenia. Nic w tym dziwnego, Grecja jest pięknym krajem śródziemnomorskim, pełnym atrakcji turystycznych i niesamowitych zabytków. Oto 5 najważniejszych atrakcji tego kraju, które koniecznie trzeba odwiedzić.

  • Ateny

Punkt obowiązkowy na liście miejsc, które warto zobaczyć w Grecji. Zachwyca nie tylko Akropol, z najpopularniejszą budowlą, czyli świątynią Partenon, ale również Erchtejon ze sławnymi kariatydami, Propyleje czy Teatr Dionizosa. Miłośnicy przepięknych widoków powinni wybrać się na wzgórze Lykavittos, najwyższy punk w Atenach, skąd rozpościera się panorama na miasto.

  • Meteory

Meteory to masyw skał piaskowca, który znajduje się w środkowej Grecji, niedaleko miasta Kalampaka. Wysokie na ponad 500 m n.p.m. pionowe skały wyglądem przypominają maczugi i szpikulce. To jedno z najbardziej niezwykłych terenów na świecie. Miejsce jest o tyle niesamowite, iż na szczycie masywu zbudowano zespół prawosławnych kościołów - monastyrów. Mnisi, którzy chcieli się do nich dostać, byli wyciągani na linach.

  • Santorini

Santorini jest wulkaniczną wyspą, pełną poszarpanych i malowniczych klifów, której oryginalny kształt jest wynikiem wybuchu wulkanu, który miał miejsce około 1600 r. p.n.e. Oprócz zachodu słońca warto zobaczyć tam ruiny prehistorycznego miasta Akrotiri, zniszczonego przez wybuch wulkanu, Muzeum Prehistorycznej Thery, a także czerwoną plażę.

  • Rodos

Piękne plaże, błękitne, przejrzyste morze i cudowna pogoda. To właśnie dlatego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez rzesze turystów. Najpopularniejszymi miasteczkami turystycznymi są Rodos i Lindos.

  • Zakynthos

Barwna wyspa, której najsłynniejszym miejscem jest Zatoka Wraku. To właśnie tam, na jednej z najpiękniejszych plaż Grecji, znajduje się stary statek. Co więcej, wyspę upodobały sobie olbrzymie żółwie Karetta, które nietrudno spotkać w tym miejscu.

Zobacz również: Bardo: Polskie miasteczko cudów

Grecja znosi część restrykcji

Turystów z pewnością ucieszy również fakt, iż Grecja, przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym, łagodzi obostrzenia. O tym, że na czas letniego najazdu turystów ograniczenia związane z pandemią zostaną lekko poluzowane poinformował grecki minister zdrowia Thanos Plevris. Decyzja została podjęta "w oparciu o dane epidemiologiczne i sugestie ekspertów".

W terminie od 1 maja do 31 sierpnia 2022 roku zniesiony został obowiązek przedstawiania certyfikatów covidowych lub dokumentów potwierdzających przebycie choroby Covid-19 przed wejściem do zamkniętych pomieszczeń, takich jak restauracje, bary czy kawiarnie.

Co więcej, greckie władze rozważają również zniesienie wymogu okazania unijnych certyfikatów COVID przy wjeździe do kraju. Dodatkowo od 1 czerwca nie będzie już obowiązkowe noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

Zobacz również: Koniec nieograniczonych drinków na all inclusive. Kurorty zaostrzają przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grecja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy