Reklama

Reklama

Chorwacja z nowym udogodnieniem! Turyści odetchną z ulgą

Chorwacja to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Ten piękny kraj położony nad Morzem Adriatyckim przyciąga corocznie prawdziwe tłumy zwiedzających. Okazuje się, że już niedługo dla podróżujących i pragnących spędzić urlop właśnie w Chorwacji, zajdą w tym kraju poważne zmiany, a wszystko przez jeden... most.

Zmiany w Chorwacji pod koniec lipca. Podróżujący odczują ulgę

Chorwacja zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Nie bez powodu to właśnie nasi rodacy tak tłumnie odwiedzają w okresie wakacyjnym kraj na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej. 

 Półwysep Bałkański kusi turystów doskonałą pogodą, przystępnymi cenami, pysznym jedzeniem, dostępem do Morza Adriatyckiego i co za tym idzie - pięknymi plażami. 

Rozbudowana sieć kurortów także dba o potrzeby wczasowiczów, ale jak w każdym innym kraju istnieje i tam parę przeszkód stojących na drodze do idealnego odpoczynku. 

Jednym z nich jest chociażby połączenie komunikacyjne w tym kraju. Na granicy z Bośnią i Hercegowiną można spotkać niekończące się kolejki oczekujących na przejście przez granicę.

Reklama

Do tej pory, aby dojechać z Makarskiej i Splitu do Dubrownika, trzeba było przejechać przez... część  terytorium Bośni i Hercegowiny oraz pokonać tamtejszą granicę dwukrotnie. Stąd owe kolejki na granicach. Teraz problem ma zostać rozwiązany i to już niedługo!

Rozwiązaniem jest nowy most Peljesac o długości 2404 metrów, który prowadzi z Półwyspu o tej samej nazwie, aż do miasta Dubrownik, które do tej pory nie było dobrze skomunikowane. 

Jak informuje chorwacki resort infrastruktury, most będzie gotowy do użytku 26 lipca 2022 roku, a do 18 lipca będzie trwał proces przygotowawczy.  

***

Zobacz też: 

Wakacje w Chorwacji 2022. Niska inflacja niewiele zmieniła ceny

Ważna zmiana dla Polaków, wyjeżdżających do Chorwacji

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Chorwacja | most Peljesac | Dubrownik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy