Reklama

Reklama

Fuerteventura zaprasza na niezwykłą plażę. Z popcornem!

W tym roku za sprawą zjawiskowej Playa de Sotavento Fuerteventura znalazła się w rankingu miejsc oferujących najpiękniejsze plaże na świecie. Jednak to nie jedyna wizytówka wyspy będącej częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ciekawą atrakcją i jedną z najbardziej niezwykłych plaż na świecie jest Playa del Bajo de la Burra lepiej znana jako tzw. Popcorn Beach. Urzeka ona nie tylko krystaliczną wodą i piękną scenerią. Wyjątkowości nadaje jej niezwykły piasek, a w zasadzie skamieliny przypominające popcorn.

Jak wiele zakątków na świecie, "popcorn beach" na Fuerteventurze zyskała sławę za sprawą mediów społecznościowych. Na Instagramie można znaleźć tysiące fotografii turystów trzymających w dłoniach te nietypowe "kamyczki" przypominające popcorn. Ten najbardziej charakterystyczny element plaży nie powstał po omyłkowym rozsypaniu ziaren kukurydzy, które pod wpływem ciepła zamieniły się w smakowitą przekąskę. Ta niecodzienna ozdoba plaży to skamieniałe algi, znane jako rodolity.

Jak dowiadujemy się ze strony "Hello Canary Islands", proces ich powstawania jest wyjątkowo żmudny. Te niezwykłe, formowane pod wodą okazy, rosną z prędkością jednego milimetra rocznie. Zatem jeśli w rękach turystów znajdą się te mierzące 25 cm, ich powstanie zajęło 250 lat. Według geologów niektóre z nich mają nawet ponad 4 tys. lat. Dlatego specjaliści i władze lokalne przestrzegają przed zabieraniem na pamiątkę elementów "popcornowej plaży".

Reklama

Po tym, jak ten zakątek Fuerteventury zyskał na popularności, z plaży miało znikać nawet 10 kg koralowców miesięcznie. Biorąc pod uwagę czas powstawania tych niezwykłych skamielin, przy nieposkromionej zachłanności turystów, może się okazać, że jedna z atrakcji wyspy zniknie.

Mimo to władze lokalne nie zdecydowały się ograniczyć dostępu do niej, jedynie apelują do turystów o rozsądek i uszanowanie tego osobliwego zjawiska naturalnego. Jeśli zaś ktoś na własne oczy chciałby odwiedzić to miejsce, musi nastawić się na wymagającą podróż. Plaża nie leży przy żadnej większej turystycznej atrakcji. Aby się do niej dostać, należy kierować się w kierunku miasta Corralejo, plaża oddalona jest od niego o około 4 km. Nie prowadzi do niej jednak żadna asfaltowa droga, dlatego należy przygotować się na wyboistą przejażdżkę. 

Zobacz również:

Siedem mało znanych miejsc w Chorwacji! Wypoczniesz, jak nigdzie indziej! 

Oto najmodniejsze kierunki podróży tego lata. Tam pojedziemy! 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Fuertaventura | Popcorn Beach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy