Reklama

Nicea doceniona. Miasto na liście światowego dziedzictwa UNESCO!

Francuzi mają powody do radości. Podczas gdy jedne miasta tj. Liverpool zostają wykreślone z listy światowego dziedzictwa UNESCO, inne na nią trafiają. Nicea została określone mianem "zimowego kurortu Riwiery" i dołączyła do wyróżnionych miejsc. Słusznie?

Wtorek 28 lipca to szczęśliwy dzień dla mieszkańców Nicei, która w 2021 roku została kolejnym francuskim miastem na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Nicea na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Nicea nie bez powodu jest kolejnym miejscem na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Organizacja doceniła je m.in. ze względu na architekturę, dziedzictwo urbanistyczne i piękny krajobraz "kurortu zimowego Riwiery". 

Nicea jest położona pomiędzy morzem i górami, co sprawia, że ma do zaoferowania swoim mieszkańcom oraz turystom unikalne widoki. Miejscowość zaczęła być doceniana przez turystów za sprawą szkockiego pisarza Tobiasa Smolletta, który opisał ją, relacjonując swoją podróż w 1766 roku.

Reklama

W malowniczym miejscu panuje łagodny klimat, a jego bogata historia i walory przyrodnicze sprawiają, że jest ono naprawdę wyjątkowe. 

Można podziwiać tam oryginalną mieszankę stylów w architekturze, przechadzać się po promenadach i parkach lub po prostu zachwycać się naturą. 

Miasto na Lazurowym Wybrzeżu to 48 miejsce we Francji, które znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nie wszystkie miasta mają powód do radości

Pomimo tego, że zarówno Nicea, jak i wiele innych miast na świecie zostało w tym roku docenionych przez UNESCO, nie wszyscy mieli tyle szczęścia. 

Liverpool, który został umieszczony na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 2004 roku, niedawno z niej zniknął. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. 

Czytaj również:

Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

Gdzie w Polsce stoi nawiedzony blok?

Zobacz także: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: UNESCO
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy