Reklama

Summit One Vanderbilt. To "przenikające zmysły przeżycie"

Summit One Vanderbilt to najnowszy kompleks widokowy w Nowym Jorku. Twórcy zachwalają odwiedziny w tym miejscu i mówią o "przenikającym zmysły przeżyciu". Nic dziwnego - rozpościera się z niego niezwykły widok na Manhattan.

Summit One Vanderbilt ma 90 pięter, 3 kondygnacje i łączną powierzchnię ponad 60 metrów kwadratowych. Kompleks widokowy naprawdę może zachwycić - ma przeszklone ściany i podłogi, lustra oraz taras widokowy, z którego roztacza się wyjątkowy widok na panoramę Nowego Jorku. Otwarcie zaplanowane jest na 21 października.

Nowojorskie centrum widokowe. Całe ze szkła!

Jedną z atrakcji Summit One Vanderbilt jest winda "Ascent" (ang. wejście na szczyt) - jest cała przeszklona i wjeżdża na wysokość 365 metrów. Dzięki przeszklonym boksom "Levitation" (ang. lewitacja) można odnieść wrażenie, jakby latało się nad Manhattanem.

Najbardziej emocjonującym miejscem w Summit One Vanderbilt jest jednak Air (ang. powietrze), które znajdują się na 92. piętrze. To specjalne pomieszczenie - przeszklony taras widokowy, zaprojektowany przez Kenzo Digital.

Reklama

"Podekscytowanie sięga zenitu"

Jak podkreśla Marc Holliday, prezes i dyrektor generalny SL Green, największej na Manahattanie agencji zajmującej się wynajmem powierzchni, zainteresowanie projektem jest ogromne.

- Teraz, kiedy wielkimi krokami zbliżamy się do otwarcia, podekscytowanie sięga zenitu - wyjaśniał Holliday.

- Nie możemy się doczekać, aby powitać nowojorczyków i zagranicznych gości z Nowego Jorku, którzy będą chcieli doświadczyć tego naprawdę wyjątkowego miejsca w samym sercu Manhattanu - podkreślał w wypowiedzi dla CNN.

Ile kosztuje wstęp do Summit One Vanderbilt?

Jeśli chcesz odwiedzić Summit One Vanderbilt, bilety są już dostępne i można je kupić na oficjalnej stronie internetowej tego wyjątkowego kompleksu. Dla osób powyżej 13 roku życia koszt wstępu w ciągu dnia wynosi 39 dolarów (około 150 zł). Dzieci w wieku 6-12 lat muszą zapłacić 33 dolary, dla tych poniżej 6 roku życia - wstęp wolny.

Droższa jest wizyta wieczorem. Musimy wtedy zapłacić 10 dolarów (ok. 190 zł) więcej.

Za wjazd windą "Ascent" zapłacimy 59 dolarów, a pakiet Ultimate Summit - 70 dolarów.

Przeczytaj też:

Najdłuższa jaskinia na świecie. Odkryto w niej nowe korytarze

Oszałamiające zjawisko na niebie! Wyjątkowe zdjęcia zorzy polarnej

Edyta Górniak martwi się nałogiem syna! Ma poważny problem!

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nowy Jork | Manhattan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy