Reklama

Tajlandia znosi ostatnie obostrzenia i ponownie wita turystów z całego świata

Tajlandia, czyli jeden z najpopularniejszych, także wśród turystów z Polski, krajów Azji Południowo-Wschodniej, zamknął swoje granice pod koniec marca 2020 roku, wprowadzając stan wyjątkowy. Stęsknieni słońca, pięknych plaż, doskonałego jedzenia i wszechobecnego uśmiechu podróżnicy z radością witali kolejne informację o luzowaniu obostrzeń. Od dziś Tajlandia znosi ostatnie pandemiczne restrykcje i ponownie w pełni otwiera się dla turystów.

Przypomnijmy - na początku lipca 2021 w kraju uruchomiono testowo program pilotażowy "Phuket Sandbox", który umożliwił pobyt na wyspie Phuket. Zgodnie z jego zasadami zaszczepieni turyści mogli przebywać wyłącznie w akredytowanych hotelach  i przemieszczać się w obrębie wyspy podczas pierwszych 14 dni, odbywając po przyjeździe kwarantannę. Wymagana była instalacja aplikacji śledzącej w telefonie lub noszenie specjalnej opaski monitorującej.

COVID-19 obostrzenia w Tajlandii

W związku z pozytywnymi wynikami pilotażu, od połowy sierpnia zeszłego roku wprowadzono modyfikację programu o nazwie "Phuket Sandbox 7+7 Extension". Pierwsze siedem dni turyści obligatoryjnie spędzali na wyspie, kolejne siedem mogli spędzić w wybranych miejscowościach w innych, wskazanych przez rząd prowincjach (między innymi popularnym Krabi). Po takiej "wstępnej" kwarantannie możliwa była także podróż do pozostałych prowincji krainy uśmiechu, lecz i tu lista modyfikowana była dynamicznie, w zależności od liczby zakażeń i sytuacji epidemiologicznej. Na każdym etapie podróży - przed, w trakcie i po wakacjach należało wykonać łącznie cztery testy PCR.

Reklama

Zobacz także: Tajlandia - bramy raju znowu otwarte

Tajlandia znosi wszystkie obostrzenia od 01.07.2022

W ciągu roku obostrzenia były sukcesywnie luzowane i wygląda na to, że także i ten popularny i lubiany wśród turystów na całym świecie kierunek wraca do normalności. Od dziś (01.07) bowiem system Thailand Pass, gdzie zagraniczni turyści musieli uzyskać zgodę na wjazd do kraju, zostaje wstrzymany. Oznacza to, że jedne z ostatnich obostrzeń obowiązujące obecnie w Tajlandii zostały zniesione. Także uciążliwe, zwłaszcza w gorącym klimacie, używanie maseczek jest od lipca dobrowolne, choć rekomendowane i zalecane w zatłoczonych miejscach.

Kiedy jechać do Tajlandii

W Tajlandii możemy wyróżnić trzy okresy:

Pora sucha i ciepła - trwa od listopada od lutego, wtedy też w Tajlandii przypada szczyt sezonu turystycznego, gdyż temperatury kształtują się w okolicach 30 stopni Celsjusza, rzadko pada deszcz, dodatkowo w wielu krajach panuje wtedy zima. Spragnieni słońca turyści ruszają więc tłumnie aby cieszyć się ciepłem i beztroską.

Pora sucha i gorąca - trwa od marca do maja, deszcz pada rzadko, a temperatury sięgają 40 stopni Celsjusza.

Pora wilgotna i gorąca, nazywana też porą deszczową - często pada ulewny deszcz, temperatury wciąż utrzymują się na poziomie 40 stopni Celsjusza.

***

Zobacz także:

Wakacje w Tajlandii. Co robić na Koh Samui

Dzień w Bangkoku. Poznaj tajskie Miasto Aniołów 

Wakacje w Tajlandii. Co robić na Koh Phangan 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tajlandia | wakacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy