Reklama

Reklama

Wakacje 2022. Zmiany w Grecji przed rozpoczęciem sezonu

Wakacje 2022 zbliżają się dużymi krokami. Wiele osób już ma zaplanowany urlop lub właśnie szuka odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Ważne przy wyborze kraju powinny być aktualne obostrzenia covidowe. Grecja właśnie je poluzowała - co się zmieniło?

Z powodu trwającej od ponad dwóch lat pandemii podróżowanie znacznie zmieniło się. Jednym z czynników determinujących wybór konkretnej destynacji stały się obowiązujące w danym okresie obostrzenia covidowe. Kraje podchodziły nieraz odmiennie do kwestii podróżowania.

Wakacje 2022. Zmiana obostrzeń w Grecji

Przed rozpoczęciem sezonu 2022 restrykcje postanowiły poluzować władze Grecji. W tym roku w tym kraju sezon wakacyjny rozpocznie się już niedługo - po prawosławnej Wielkanocy, która wypada 24 kwietnia. Po dwóch latach pandemii spodziewany jest tam duży napływ turystów.

Zmiana dotyczy unijnych paszportów covidowych (UCC), których od 1 maja do 31 sierpnia nie będzie już trzeba przedstawiać, zarówno jeśli chodzi o obiekty na świeżym powietrzu, jak i te w pomieszczeniach zamkniętych. To ważna informacja dla Polaków, którzy lubią podróżować do Grecji.

Reklama

Z kolei od 1 czerwca w Grecji nie będzie już obowiązkowe noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo, władze zastanawiają się nad zniesieniem obowiązku przedstawiania UCC przy wjeździe do kraju - obecnie niezaszczepieni muszą mieć negatywny wynik testu.

Minister zdrowia Thanos Plevris podkreślił, że decyzję podjęto na podstawie danych epidemiologicznych i sugestii ekspertów. Polityk dodał jednak, że sytuacja będzie ponownie oceniana w sierpniu, obostrzenia mogą powrócić w kolejnym miesiącu.

***

Zobacz również:

Żeńska sekta czcicielek Putina. Uważają go za świętego

Powrót rasputicy! Czy pomoże w obronie Donbasu? 

Karetki częściej jeżdżą w święta. Powody dają do myślenia  

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grecja | wakacje 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy