Reklama

Reklama

Spotkaj "tego jedynego" na Tinderze. Kilka zasad bezpiecznego randkowania w sieci

Kobiety marzą o znalezieniu "tego jedynego", jednak okazuje się, że w XXI wieku wcale nie jest to takie proste. Już od kilku lat spragnione odwzajemnionego uczucia panie decydują się założyć konto na Tinderze lub innej aplikacji randkowej, a pandemia przyczyniła się do tego, że robimy to jeszcze częściej. Niestety wiele osób, zwłaszcza tych niedoświadczonych, trafia w sieci na oszustów, którzy wcale nie szukają tam partnerki, albo na manipulantów, którzy od początku grają im na emocjach. Oto kilka zasad, którymi warto się kierować, szukając chłopaka na Tinderze, aby uniknąć dodatkowych problemów i złamanego serca!

Odkąd tylko na świecie popularne stały się serwisy społecznościowe, ludzie zaczęli nawiązywać znajomości w Internecie a później stopniowo przenosić je do rzeczywistości. Pojawienie się aplikacji randkowych, w tym m.in. Tindera tylko wzmocniło tendencję do randkowania online i poszukiwania w ten sposób miłości. 

Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego, bo przecież poszukiwanie partnera od zawsze było dla ludzi jednym z największych priorytetów. Teraz zmienił się tylko sposób, w jaki to robimy, ponieważ mamy znacznie więcej możliwości niż nasi przodkowie. 

Reklama

Dzięki nim mniej śmiałe osoby, które nie mają odwagi, aby zagadać do atrakcyjnej osoby w klubie, w pracy czy na ulicy, dostały alternatywną możliwość poznania swojej drugiej połówki. 

Odległość również przestała być problemem, ponieważ teraz sami możemy określić, jak daleko chcemy szukać ukochanego. Możemy poznawać osoby z całego świata, więc mamy znacznie więcej opcji niż nasze mamy czy babcie. Pytanie tylko, czy z nich skorzystamy

Wydaje się nam, że "dla chcącego nic trudnego". Wystarczy tylko chcieć poznać kogoś interesującego i założyć swój profil w aplikacji randkowej, aby móc przebierać w potencjalnych kandydatach na partnera lub partnerkę, z którymi algorytm może nas sparować, jeśli obie strony wyrażą taką chęć.

Nie jest to jednak takie proste, ponieważ w sieci aż roi się od oszustów, którzy chcą nas na różne sposoby wykorzystać i, zanim trafimy na wartościową osobę, często musimy przejść długą drogę, podczas której wielu z nas zdąży się kilka razy zniechęcić, albo nawet całkowicie odpuścić. 

Jak zminimalizować ryzyko rozczarowania i poznać wartościową osobę w Internecie?

Nie bądź samotna w poszukiwaniach. W grupie raźniej i... bezpieczniej!

Chciałabyś spróbować poznać kogoś online, ale koleżanki, same zrażone niepowodzeniami, zniechęcają cię do tego i straszą, że nie poznasz tam nikogo wartościowego? Weź ich opinię pod uwagę, wysłuchaj argumentów, a później poszperaj trochę w Internecie. 

Na różnych grupach na Facebooku i forach internetowych znajdziesz dużo wypowiedzi kobiet, które również opisują swoje często trudne doświadczenia z randkowaniem w sieci. Ostrzegają przed konkretnymi osobami, lub typami osób, które mogą stanowić zagrożenie lub oszukały je, np. podając się za kogoś innego. 

Może to być pomocne, bo już na samym początku przygody z aplikacją będziesz ostrożniejsza i zwrócisz większą uwagę na szczegóły, a jeśli trafisz na niebezpieczny "przypadek" opisany przez inne dziewczyny w poście, będziesz wiedziała, żeby wycofać się z tej znajomości i zgłosić taki profil administracji. 

Poza tym, na tego rodzaju grupach znajdziesz sporo przydatnych porad dotyczących tego, jak stworzyć sympatycznie wyglądający profil, który zainteresuje odpowiednich mężczyzn lub kobiety, w jaki sposób budować znajomość na Tinderze, o czym rozmawiać i wiele innych. Możesz też zasięgnąć porady innych osób w razie problemu. 

Nie ukrywaj prawdy o sobie, ale bądź ostrożna

Nie ma sensu ukrywać tego, że na Tinderze w pierwszej kolejności patrzy się na zdjęcia i opis. Wygląd ma więc znaczenie, ale jedynie na początku. Ma za zadanie zainteresować, ale nie zagwarantuje tego, że poznasz miłość życia. 

Jeżeli obawiasz się randkować w sieci z powodu swojej niskiej samooceny, to zanim założysz profil na portalu lub w aplikacji randkowej, najpierw pokochaj siebie samą. Nie buduj poczucia własnej wartości na opini innych osób. Każda kobieta jest piękna i wyjątkowa i nie istnieje coś takiego jak jeden kanon urody. Sylwetka, twarz lub kolor włosów mogą spodobać się danej osobie lub nie, ale nigdy nie zmieniaj się dla kogoś, tylko rób to dla siebie. 

Jeśli nie jesteś w czyimś typie, to się nie przejmuj, bo w końcu znajdzie się człowiek, któremu przypadnie do gustu twój wygląd i osobowość. Pod żadnym pozorem nie przerabiaj zdjęć, nie kłam odnośnie wagi, wzrostu ani tego, jakiej znajomości szukasz. Jeżeli nie interesują cię przelotne znajomości, to od razu wyraźnie to zaznacz, ale nie oceniaj osób, które szukają tam jedynie przygody. Po prostu, jeśli padnie taka propozycja, wyjaśnij, że nie interesuje cię znajomość tego rodzaju i nie brnij w dalszą rozmowę. 

Bądź przyjazna i nie zdradzaj od razu wszystkiego o sobie, ale prowadź rozmowy na luźne tematy tj. zainteresowania, ulubione jedzenie, zwierzęta itp. Nigdy nie podawaj wrażliwych danych osobie, której nie znasz. Pierwsze spotkanie dobrze jest odbyć w neutralnym publicznym miejscu tj. kawiarnia, park czy restauracja. Spotkanie w domu nie jest najlepszym pomysłem, bo nigdy nie wiesz, na kogo trafisz i, czy ta osoba rzeczywiście jest prawdziwa. 

Nie zaszkodzi przed pierwszym spotkaniem porozmawiać na WhatsAppie, Skype lub Messengerze. Dzięki temu na pierwszej randce będzie wam się łatwiej komunikować, nie będziecie tak spięci, a ty dostaniesz kilka nowych informacji. Wbrew pozorom z tonu głosu i mimiki twarzy można sporo wyczytać... 

Odczytuj sygnały

Poszukując kandydata na partnera w sieci, często mamy klapki na oczach i wyobrażamy sobie więcej, niż powinnyśmy na danym etapie znajomości. Nie widzimy niepokojących sygnałów pomimo tego, że ktoś wprost daje nam do zrozumienia, że nie szuka niczego poważnego lub chce zbudować toksyczną relację. 

Nawet jeśli trafiłaś na przystojniaka, z którym świetnie ci się rozmawia, nie ekscytuj się nadmiernie i traktuj waszą znajomość "na luzie", ponieważ on może równie namiętnie prowadzić konwersację z tuzinem innych kobiet. Nie ograniczaj się do poznawania jednej osoby i podchodź do każdej nowej osoby jak do potencjalnego przyjaciela, z którym w miarę upływu czasu może połączyć cię coś więcej albo i nie. 

Na jego/ jej profilu zamiast szczerego uśmiechu widzisz zdjęcia sportowego samochodu i drogiego zegarka? To niepokojący sygnał, więc zastanów się dobrze, czy warto rozpoczynać z nim rozmowę. Prawdopodobnie jest materialistą, który podrywa tak dziewczyny w sieci, albo liczy na to, że skusisz się na pieniądze oraz drogie gadżety, a nie jego swoją osobowość. 

Poza tym, jeśli nie ma zdjęć, to pewnie wstydzi się lub, z jakiegoś powodu nie chce ujawniać swojego wyglądu. Może mieć kompleksy albo prowadzić podwójne życie..., a chyba nie zależy ci na takiej znajomości. 

Bądź naturalna i nie bój się wyjść z inicjatywą

Nie próbuj na siłę zaimponować osobie poznanej w Internecie. Bądź sobą, bo sztuczne zachowanie i kłamstwa i tak prędzej czy później wyjdą na jaw. Chcesz chyba poznać kogoś, kto naprawdę do ciebie pasuje, a nie z desperacji umawiać się na spotkania z ludźmi, z którymi nic cię nie łączy? 

Oprócz tego, pamiętaj o tym, że nie zawsze to mężczyzna musi rozpoczynać rozmowę. Wielu panów jest zirytowanych faktem, że kobiety na portalach oraz w aplikacjach randkowych nie chcą jako pierwsze do nich zagadać. Poza tym, kiedy już oni zdecydują się napisać wiadomość, panie nie odpisują, pomimo tego, że odczytały wiadomość. 

Nie narzucaj się, ale śmiało pisz pierwsza do osoby, która ci się spodobała. Nie dawaj też dawaj serduszek, kiedy wiesz z góry, że nie masz ochoty z kimś rozmawiać. To lepsze i mniej bolesne niż brak reakcji na wiadomości. 

Nie bądź królową piękności na zdjęciach

Zdjęcia na Tinderze powinny być ładne, ale nie do przesady. Nie ma sensu odsłaniać ciała, wkładać eleganckiej sukni, czy mocno się malować, jeśli nie robisz tego na co dzień. Dodaj zdjęcia twarzy i sylwetki. Postaw na ładne, codzienne ubrania, które podkreślają twoją figurę. Bikini raczej nie jest najlepszym pomysłem, bo może przyciągnąć do ciebie nieodpowiednie osoby. 

Nie sil się na pozy, które sprawią, że będziesz wyglądała na szczuplejszą lub wyższą, albo całkowicie zmienią twoją twarz. Przecież, jeśli szukasz miłości, to i tak prędzej czy później dojdzie do spotkania.

Czytaj również:

Przez braki w uzębieniu nie może znaleźć miłości. Ciągle się z niej śmieją

Ludzie się z nich śmiali. Dziś zazdroszczą im wyjątkowej cechy

Po treningu warto wypić piwo

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy