Reklama

Reklama

Idealne fryzury dla pań 60 plus. Te cięcia to hity

Fryzura odgrywa ważną rolę, gdy chodzi o wygląd. Odpowiednio dobrana pozwala podkreślić charakter i zamaskować niedoskonałości, a także wpłynąć na nasz wiek. Idealne fryzury dla pań 60+ to takie, które odejmą lat.

Fryzury dla pań 60+: Jak dobrać?

Fryzura powinna być odpowiednio dopasowana do kształtu twarzy, cery, a także indywidualnego stylu. Dobrze dobrane cięcie może optycznie odmłodzić wygląd, co jest ważne szczególnie przy fryzurach dla pań po 60.

Warto pamiętać, że kobiety o owalnym kształcie twarzy mogą pozwolić sobie na więcej swobody przy wyborze fryzury. Ich kształt twarzy pozwala zarówno na długie i krótkie cięcia, a także na grzywki. Z kolei kobiety o okrągłej twarzy powinny uważać na fryzury optycznie ją poszerzające, ponieważ ich twarz będzie wydawała się duża i nieproporcjonalna. Najlepiej wybierać w tym przypadku klasyczne cięcie. Grzywka prosta lub ukośna także będzie odpowiednia. 

Reklama

Rysy złagodzimy, dzięki asymetrycznym fryzurom. Z kolei przy włosach osłabionych, cienkich i bez objętości najlepszym wyjściem będą stopniowane fryzury dla pań 60+. Jednak nie powinny być one za bardzo wycieniowane. 

Fryzury dla pań 60+: Angled bob

Idealną fryzurą dla pań 60 plus jest jedna z alternatywnych wersji boba, znana jako angled bob. Różni się od klasyka tym, że włosy obcięte są pod kątem, a linia cięcia jest wyżej i znajduje się trochę poniżej podbródka. W efekcie uzyskujemy asymetryczną fryzurę, którą kiedyś przez długi czas nosiła sama Victoria Beckham. 

W angled bobie włosy z przodu są dłuższe, niż z tyłu. Dzięki temu twarz wydaje się smuklejsza i odmłodzona. Z kolei włosy nabierają objętości i lekkości.

Fryzury dla pań 60+: Pixie cut

Klasyką, która sprawdza się w każdym wieku jest pixie cut. Dojrzałe panie uwielbiają tą fryzurę, ponieważ przypomina im lata młodzieńcze oraz jest praktyczna. Pixie cut to krótko obcięte, mocno stopniowane włosy. Na górze pasma są dłuższe, niż po bokach. Taka fryzura dla pań 60 plus nie wymaga wiele stylizacji każdego dnia, dzięki swojemu lekko chaotycznemu charakterowi. Długość włosów można tutaj dopasować do własnych preferencji. 

Fryzury dla pań 60+: Bob

Nieśmiertelnym klasykiem, którego ponownie wysoka popularność utrzymuje się od kilku sezonów jest bob. Podstawowa wersja tej fryzury to średniej długości włosy, ścięte na równo. Dobrze komponuje się z grzywkami różnego rodzaju. Nie trzeba także jej nadmiernie stylizować, więc jest praktyczna i wygodna. W dodatku pasuje kobietom w każdym wieku. 

Klasyczny bob sprawdza się jako fryzura na co dzień i elegancka na specjalne wyjścia. Długość włosów może być różna, jeżeli zdecydujemy się na inną odmianę boba. W modzie pozostaje w dalszym ciągu long bob, gdzie włosy sięgają do okolic ramion. 

Zobacz także: 

Magda Narożna pochwaliła się nową fryzurą. „Jak denaturat”

Modne fryzury dla pań po 60-tce. Odejmują lat

Fryzury, które dodają lat

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: fryzury dla dojrzałych kobiet | modne fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy