Nici liftingujące: Na czym polega zabieg?

Nici liftingujące zaczęły zyskiwać na popularności. Z biegiem lat skóra traci elastyczność. Zaczyna charakteryzować się wiotkością. W dolnej i centralnej części twarzy pojawia się nadmiar skóry oraz tzw. chomiki. Istnieje jednak zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który ma za zadanie podnieść opadającą skórę. Czym są nici liftingujące?

Lifting twarzy za pomocą nici liftingujących może unieść opadające policzki
Lifting twarzy za pomocą nici liftingujących może unieść opadające policzki123RF/PICSEL

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące mogą być wykonane z różnych materiałów. Może to być m.in. kwas polimlekowy. W tym przypadku najważniejszy jest jednak czas resorpcje danej nici, a nie jej skład. 

Niezależnie jaki skład mają nici liftingujące, w organizmie dochodzi do ich wchłaniania. Okres resorpcji waha się od 6 do 12 miesięcy. 

Warto podkreślić, że po wchłonięciu nici efekt jest podtrzymywany przez kolagen. Do stymulacji jego produkcji dochodzi poprzez zakotwiczenie się nici. Efekt może być widoczny nawet przez dwa lata. 

Nici liftingujące charakteryzują się haczykami lub stożkami. Dzięki nim nici mogą przyczepić się w tkance podskórnej i naciągać skórę. 

Lifting twarzy za pomocą nici liftingujących może unieść opadające policzki, uwydatnić linię żuchwy, podnieść brwi, a nawet pozbyć się fałd nosowo-wargowych.

Na czym polega zabieg?

Zabieg  z użyciem nici liftingujących nie jest tak inwazyjną metodą, jak w przypadku tradycyjnego liftingu. 

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa od 20 minut do godziny. W tym czasie można wprowadzić nawet 10 nici. Wyróżnia się kilka metod ich zakładania. Wybór jest uzależniony od typu nici. 

Po wchłonięciu nici liftingujących efekt zabiegu  jest podtrzymywany przez kolagen
Po wchłonięciu nici liftingujących efekt zabiegu jest podtrzymywany przez kolagen123RF/PICSEL

Jedną z metod jest wkłucie pustej igły pod skórę, włożenie w nią nici i następne usunięcie igły. W ten sposób nić pozostaje pod skórą i ją naciąga. 

Innym sposobem jest wprowadzenie igły, w której już znajduje się nić. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej metody po wyjęciu igły nić pozostaje pod skórą. 
Kto nie powinien korzystać z nici liftingujących?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej jest przede wszystkim ciąża oraz karmienie piersią. 

Ponadto zabieg za pomocą nici liftingujących nie jest wskazany osobom, które borykają się z chorobami autoimmunologicznymi oraz nowotworowymi. 

Dodatkowo przeciwwskazaniem są m.in. infekcje oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.       



Czytaj więcej:

Kosmetyczka Heleny Christensen tłumaczy, kiedy mycie twarzy bardziej szkodzi niż pomaga

Maseczka z truskawek: Jakie ma właściwości?

Trzy podstawowe błędy makijażowe

Zobacz także:

Ola Petrus i Agnieszka Matan: Czy publiczność chętniej wybacza mężczyznom?Styl.pl
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas