Olejek różany. Właściwości i zastosowanie

Źródłem pozyskiwania olejku różanego są róże z Damaszku. Maroko, Turcja, Bułgaria oraz Egipt to pionierzy wyciskania soku z płatków drogocennych kwiatów. Także Francja w procesie destylacji postanowiła wykorzystać potencjał bogatego w witaminę C eliksiru. W czym tkwi jego sekret?

Olejek różany to jeden z najdroższych olejków. Do produkcji litra używa się niemal czterech ton płatków
Olejek różany to jeden z najdroższych olejków. Do produkcji litra używa się niemal czterech ton płatków123RF/PICSEL

Olejek różany ma na swoim kacie wiele zasług. Jego właściwości szczególnie doceniają osoby z problemami skórnymi. Delikatna konsystencja sprawia, że podrażniona cera szybko odzyskuje równowagę. Skąd te właściwości. Sekret tkwi w składzie substancji otrzymywanej z płatków róż.

Co wchodzi w skład olejku różanego?

Przede wszystkim olejek różany to bogactwo wspomnianej już witaminy C oraz E, D i A. We flakoniku ukryte są także nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6.

I na tym lista zalet się nie kończy. Olejek różny jest bogactwem minerałów. Znajdziemy w nim także terpeny- substancje odpowiedzialne za zapach, dzięki któremu możemy się zrelaksować podczas masażu twarzy.

Zastosowanie olejku różanego

Olejek różany ma szerokie zastosowanie. Jeżeli borykasz się z migreną, koniecznie miej go pod ręką. Kilkanaście kulistych ruchów wokół skroni sprawi, że aromatyczny eliksir uśmierzy ból. Podobnie zadziałaj, jeżeli w twoim życiu pojawia się stres i przemęczenie. Farmaceuci jednoznacznie podkreślają, że aromaterapia z użyciem olejku różanego przynosi oczekiwane rezultaty.

Ponadto dermatolodzy zalecają stosowanie olejku różanego przy problemach skórnych twarzy. Na trądzik, problemy z cerą naczyniową to najlepsze antidotum. Olejek różany to przydatne narzędzie w rękach alergików łagodzi objawy alergii skórnych.

Kąpiele z zastosowaniem olejku różanego doskonale relaksują i rozluźniają mięśnie. Jeżeli nie chcemy dolewać eliksiru do wanny, warto nasmarować się olejkiem po wyjściu z kąpieli i wykonać masaż ciała i twarzy.

Czytaj więcej:

Jak się pozbyć wągrów? Oczyszczanie twarzy z wągrów i rozszerzonych porów

10 zastosowań wazeliny. Jak stosować wazelinę w kosmetyce?

Zniszczone paznokcie hybrydowe! Jak uratować paznokcie po hybrydzie?

Zobacz także:

„Ewa gotuje”: Pasta jajeczna z rzeżuchąPolsat
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas