Reklama

Reklama

Peeling kawitacyjny: Na czym polega zabieg?

Peeling kawitacyjny zapewnia dogłębne oczyszczenie skóry twarzy, dekoltu lub pleców. To zdecydowanie intensywniejsze złuszczanie naskórka niż w przypadku peelingów wykonywanych w domu. Na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który opiera się na pozbyciu martwego naskórka. Przed takim zabiegiem makijaż klientki jest dokładnie zmywany. Następnie na skórę twarzy aplikowane jest serum nawilżające. Przez cały czas trwania zabiegu skóra musi być wilgotna. 

Podczas peelingu kawitacyjnego do oczyszczania skóry wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, czyli zmiana fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia.

Wykorzystywane są również fale ultradźwiękowe, które są wytwarzane przez urządzenie. Za ich pomocą na nawilżonej skórze powstają mikropęcherzyki, które usuwają martwy naskórek. 

Reklama

Jakie są zalety peelingu kawitacyjnego?

Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego skóra nabiera zdrowszego wyglądu, jej koloryt oraz kondycja się poprawia. Ponadto na tak oczyszczonej skórze aplikowane produkty lepiej się wchłaniają. Skóra staje się zregenerowana, wygładzona oraz odświeżona. 

Po peelingu kawitacyjnym można zauważyć zmniejszenie porów, zredukowaną liczbę zaskórników, a także ograniczone wydzielanie sebum. 

Peeling kawitacyjny sprawdzi się u osób z cerą odwodnioną, problematyczną i skłonną do zmian trądzikowych. Ponadto może być stosowany w celu poprawy sprężystości skóry oraz pozbycia się lekkich przebarwień. 

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem uniwersalnym i może być wykonany na każdym typie oraz podtypie cery. 

Czy peeling kawitacyjny jest dla każdej z nas?

Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego jest m.in. ciąża, karmienie piersią, choroba nowotworowa, a także zaburzenia czynności tarczycy. 

Ponadto peelingu kawitacyjnego powinny unikać osoby z rozrusznikiem serca oraz metalowymi implantami. Tego zabiegu nie zaleca się również osobom z przerwaną ciągłością naskórka. 

Przeciwwskazaniem jest również padaczka oraz zakrzepowe zapalenie żył. 

Czytaj więcej:

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Najgorętsze makijażowe trendy tego lata. Hitem będzie kolor!

Jak malować paznokcie tego lata? Radzi manikiurzystka gwiazd!

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy