Peeling kawitacyjny: Na czym polega zabieg?

Peeling kawitacyjny zapewnia dogłębne oczyszczenie skóry twarzy, dekoltu lub pleców. To zdecydowanie intensywniejsze złuszczanie naskórka niż w przypadku peelingów wykonywanych w domu. Na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Podczas peelingu kawitacyjnego wykorzystywane jest zjawisko kawitacji
Podczas peelingu kawitacyjnego wykorzystywane jest zjawisko kawitacji123RF/PICSEL

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który opiera się na pozbyciu martwego naskórka. Przed takim zabiegiem makijaż klientki jest dokładnie zmywany. Następnie na skórę twarzy aplikowane jest serum nawilżające. Przez cały czas trwania zabiegu skóra musi być wilgotna. 

Podczas peelingu kawitacyjnego do oczyszczania skóry wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, czyli zmiana fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia.

Wykorzystywane są również fale ultradźwiękowe, które są wytwarzane przez urządzenie. Za ich pomocą na nawilżonej skórze powstają mikropęcherzyki, które usuwają martwy naskórek.

Jakie są zalety peelingu kawitacyjnego?

Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego skóra nabiera zdrowszego wyglądu, jej koloryt oraz kondycja się poprawia. Ponadto na tak oczyszczonej skórze aplikowane produkty lepiej się wchłaniają. Skóra staje się zregenerowana, wygładzona oraz odświeżona. 

Na oczyszczonej skórze aplikowane produkty lepiej się wchłaniają
Na oczyszczonej skórze aplikowane produkty lepiej się wchłaniają123RF/PICSEL

Po peelingu kawitacyjnym można zauważyć zmniejszenie porów, zredukowaną liczbę zaskórników, a także ograniczone wydzielanie sebum.

Peeling kawitacyjny sprawdzi się u osób z cerą odwodnioną, problematyczną i skłonną do zmian trądzikowych. Ponadto może być stosowany w celu poprawy sprężystości skóry oraz pozbycia się lekkich przebarwień.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem uniwersalnym i może być wykonany na każdym typie oraz podtypie cery. 
Czy peeling kawitacyjny jest dla każdej z nas?

Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego jest m.in. ciąża, karmienie piersią, choroba nowotworowa, a także zaburzenia czynności tarczycy.

Ponadto peelingu kawitacyjnego powinny unikać osoby z rozrusznikiem serca oraz metalowymi implantami. Tego zabiegu nie zaleca się również osobom z przerwaną ciągłością naskórka.

Przeciwwskazaniem jest również padaczka oraz zakrzepowe zapalenie żył.

„Ewa gotuje”: Ciasteczka z dziurką i kremem cytrynowymPolsat