Reklama

Reklama

Po tym poznasz, że kot cię kocha. W ten sposób okazuje miłość

Koty różnią się od psów. Swoją miłość okazują w inny sposób, a sygnały, które wysyłają, są znacznie delikatniejsze. By poznać, że kot nas kocha, trzeba przyjrzeć się jego zachowaniu. Kocia miłość zdecydowanie istnieje, a oto dowody.

Kot potrafi kochać?

Przyjęło się, że to psy są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka. Przywiązują się do ludzi i obdarzają bezwarunkową miłością. Wbrew pozorom koty również potrafią kochać. Mimo że chodzą własnymi ścieżkami i wydają się mniej zaangażowane w relacje z ludźmi, to również mogą się do nich przywiązać.

Koty zdecydowanie inaczej okazują uczucia niż psy. To jednak nie oznacza, że kocia miłość nie istnieje. Jest wręcz przeciwnie. By poznać, że kot nas kocha, trzeba się przyjrzeć jego zachowaniu. 

Po czym poznać, że kot nas kocha?

Koty okazują miłość m.in. poprzez pokazywanie brzucha. W ten sposób nie tylko czekają na głaskanie, ale sygnalizują zaufanie. Podobnie jest w przypadku ocierania się i lizania. To oznaka troski i sympatii. 

Reklama

Niektóre koty wskakując na brzuch swojego właściciela, zaczynają go ugniatać. Wbrew pozorom nie chodzi o znalezienie idealnego miejsca do położenia się. To oznaka, że czują się dobrze, a gdy przy tym mruczą, to wyrażają swoją miłość. 

Ponadto oznaką kociej miłości jest chodzenie krok w krok za właścicielem, patrzenie z przymrużonymi oczami oraz wspólne spanie. 

Uznaje się również, że przynoszenie myszy i ptaków przez kota do domu oznacza, że czuje się w nim bezpiecznie, a więc ufa swojemu właścicielowi, a nawet go kocha. Warto również podkreślić, że jeśli kot podchodzi pod drzwi, by przywitać domowników, to zdecydowanie mu na nich zależy. 

***

Zobacz także:

Lekarka weterynarii nigdy nie chciałaby mieć tych 5 ras psów. Rozpętała burzę

Koty wielkości psa. Te trzy rasy to prawdziwe giganty

Jak głaskać kota, by było mu przyjemnie?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: kot w domu | kocia miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy