Reklama

Reklama

Przedłużanie rzęs: Na czym polega zabieg?

Przedłużanie rzęs to popularny zabieg wśród kobiet, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu na codziennym makijażu. Czy przedłużanie nie niszczy naturalnych rzęs?

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Na początku zabiegu rzęsy są oczyszczane i odtłuszczane, a dolna powieka oraz dolne rzęsy są zabezpieczane żelowym płatkiem. Metoda przedłużania rzęs polega na doklejaniu syntetycznej rzęsy do rzęsy naturalnej. Dzięki metodzie 1:1 można uzyskać efekt naturalnie podkreślonych rzęs. 

Długość oraz grubość rzęs jest dobierana indywidualnie. Wszystko po to, by rzęsy były lekkie i nie powodowały dyskomfortu. Przedłużanie rzęs może trwać nawet dwie godziny. Zabieg może się wydłużyć w przypadku, gdy naturalne rzęsy są gęste. 

Innym sposobem jest metoda objętościowa, która zakłada doklejenie nawet kilku rzęs do jednej naturalnej. W tym przypadku syntetyczne rzęsy są lżejsze od tych, które są wykorzystywane w metodzie 1:1, dlatego też nie należy obawiać się obciążenia naturalnych rzęs. 

Reklama

Zabieg przedłużania rzęs gwarantuje, to że będą one nie tylko dłuższe, ale także gęstsze, ciemniejsze oraz grubsze. Dzięki temu można zapomnieć o tuszu do rzęs i zalotce. 

Jak często należy uzupełniać rzęsy?

Korekta rzęs jest zalecana co dwa lub trzy tygodnie. Wszystko przez to, że doklejone rzęsy wypadają razem z naturalnymi zgodnie z ich cyklem wzrostu.

Czy przedłużanie może zniszczyć naturalne rzęsy?

Decydując się na przedłużanie rzęs, należy wybrać salon, w którym zabieg przeprowadzi kompetentna osoba. W innym razie może dojść do uszkodzenia naturalnych rzęs. Ponadto istotne jest stosowanie się do zaleceń stylistyki dotyczących pielęgnacji przedłużonych rzęs.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Istotne jest, by przez 24 godziny po zabiegu nie przemywać oczu oraz rzęs. W przypadku chęci dalszego stosowania tuszu do rzęs koniecznie trzeba wybrać ten na bazie wody, a nie substancji oleistych. Natomiast z zalotki należy koniecznie zrezygnować, by nie doprowadzić do połamania rzęs.  

Podobnie jest z demakijażem. Ważne, by wykonywać go bardzo delikatnie oraz dokładnie, należy unikać tarcia rzęs. Płyn micelarny również powinien być na bazie wody.

Kto nie powinien przedłużać rzęs?

Przedłużanie rzęs nie jest zalecane osobom, które mogą być uczulone na składniki preparatu wykorzystywanego podczas zabiegu. Ponadto przeciwwskazaniem jest m.in. zapalenie spojówek, infekcje oczu lub zespół suchego oka.

Czytaj więcej:

Brwi na mydło: Jak to zrobić?

Najpopularniejsze trendy w manicure na lato 2021

Niacynamid: Jakie ma właściwości?

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: przedłużanie rzęs | jak dbać o rzęsy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy