Reklama

Styl córek prezydentów. Inspirują młodsze pokolenia

Oficjalne wystąpienia prezydentów wiążą się protokołem dyplomatycznym. Pierwsze damy, które towarzyszą mężom, dokładnie dobierają stylizacje, by pasowały do okazji i były niezwykle eleganckie. Podobnie jest z ich dziećmi. Styl ubierania się córek prezydentów inspiruje młodsze pokolenia. Oto jak wyglądały u boku swoich ojców.

Kinga Duda

Kinga Duda jest córką obecnego prezydenta RP. Największą uwagę zwróciła na siebie w 2015 roku podczas kampanii wyborczej ojca. Od tamtej pory dość często jest obiektem zainteresowania mediów. Córka Andrzeja Dudy unika blasku fleszy, ale mimo to nie brakuje pytań, jak potoczyła się jej kariera zawodowa, z kim się spotyka i jak wygląda jej życie prywatne. 

To, co jeszcze przyciąga uwagę, to styl Kingi Dudy. Występując u boku ojca, prezentuje się skromnie i elegancko, ale wielu jest zdania, że strojami dodaje sobie lat. Córka prezydenta RP stawia na proste i klasyczne stylizacje. Wybiera total looki i dopasowane sukienki, ale w jej garderobie znalazło się również miejsce na marynarki. 

Reklama

Nie brakuje głosów, że Kinga Duda kopiuje zachowawczy styl matki. W 2020 roku podczas wiecu wyborczego pojawiły się w niemal identycznych stylizacjach. Postawiły na białe garnitury, co tylko potwierdza, że mają podobny gust. Agata Kornhauser-Duda również pojawia się w stonowanych kolorach, idealnie skrojonych garsonkach i gustownych sukienkach. Obie mają jeden cel - ma  być szykownie i stylowo. 

Zobacz także: Katarzyna Zdanowicz zachwyciła stylizacją. Ta kurtka to hit tej zimy!

Aleksandra Kwaśniewska

Gdy Aleksander Kwaśniewski został prezydentem, jego córka Aleksandra miała zaledwie 14 lat. Niemal od razu wzbudziła zainteresowanie mediów. Jej ojciec był głową państwa przez 10 lat, co oznacza, że dorastała na oczach całej Polski. 

Do dziś panuje przekonanie, że na miano najlepiej ubranej pierwszej damy zasługuje Jolanta Kwaśniewska. Nie da się więc ukryć, że to właśnie od mamy Aleksandra Kwaśniewska uczyła się wyczucia stylu. Jako nastolatka stawiała na dziewczęce, stonowane stroje. Na jej instagramowym profilu można zobaczyć ujęcia, na którym widać Aleksandrę Kwaśniewską w towarzystwie Elżbiety II. Córka ówczesnego prezydenta RP na spotkaniu z brytyjską królową pojawiła się w skromnej stylizacji, adekwatnej do jej wieku. 

Z czasem jej styl się zmieniał. Aleksandra Kwaśniewska eksperymentowała z modą i z nastolatki, która uwielbiała nosić martensy, stała się kobietą, która chętnie stawia na szpilki i eleganckie stylizacje, ale nie boi się sportowych outfitów oraz sneakersów.

Zobacz także: Zimowa stylizacja Ewy Wachowicz. W tym kolorze jej do twarzy

Marta Kaczyńska

Córka Lecha Kaczyńskiego gdziekolwiek się pojawia, zawsze odznacza się klasycznymi stylizacjami. Prosta sukienka odsłaniająca kolana i do tego marynarka to wręcz jej znak rozpoznawczy. Marta Kaczyńska towarzysząc ojcu, pojawiała się również w prostych garniturach. Jej styl można opisać jako elegancki, stonowany i ponadczasowy. 

Z czasem w jej garderobie pojawiły się kolorowe ubrania. Oprócz czerni zaczęła królować m.in. biel, czerwień i zieleń. Córka Lecha Kaczyńskiego niejednokrotnie zdecydowała się na intensywny róż. Marta Kaczyńska zawsze wybiera buty na obcasie. Stawia na wysokie szpilki, które jeszcze bardziej wysmuklają jej sylwetkę. 

Ivanka Trump

Córka Donalda Trumpa zdecydowanie stawia na luksus, blichtr i przepych. W jej garderobie nie brakuje ubrań od najlepszych domów mody i dodatków wartych fortunę. Podczas kampanii wyborczej ojca pojawiała się szykownych kreacjach i dla wielu jest prawdziwą ikoną mody. 

Ivanka Trump jest nie tylko córką byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale także jego asystentką. Należy więc do zaufanego grona doradców polityka. Uwagę świata przyciąga jednak nie tylko to, czym zajmuje się, ale także to jak się ubiera.

Otóż Ivanka Trump chętnie stawia na total looki, garnitury, idealnie dopasowane spódnice, eleganckie sukienki oraz buty na obcasie. Córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych nie boi się intensywnych kolorów oraz wzorów. Unika głębokich dekoltów i wybiera kreacje, które wpisują się w protokół dyplomatyczny. 

Zobacz także: Philippine Leroy-Beaulieu została ikoną mody. Jej styl pokochały kobiety na całym świecie

Malia i Natasha Obama

Dziś córki Baracka Obamy są pełnoletnie. Gdy ich ojciec wygrał wybory prezydenckie w USA miały zaledwie 7 i 10 lat. Mimo że od razu znalazły się w centrum uwagi, ich matka Michelle próbowała im zapewnić namiastkę normalnego życia bez blasków fleszy. Podczas zaprzysiężenia Baracka Obamy dziewczynki prezentowały się w skromnych sukienkach w kolorze czerni i czerwieni. 

Michelle Obama zadbała, by ich córki wiodły życie jak ich rówieśnicy. Malia i Natasha pojawiały się u boku ojca w wyjątkowych sytuacjach i za każdym razem prezentowały się jak zwykłe nastolatki, co zdecydowanie przypadło do gustu Amerykanom. Nie zabrakło więc dziewczęcych spódnic oraz sukienek w różnego rodzaju wzory i prostych stylizacji, które pasowały do ich wieku. Dziewczynki stawiały na młodzieżowe looki, zarówno pokazując się w towarzystwie prezydenta, jak i w wolnym czasie. 

Obecnie córki Baracka Obamy są studentkami. Malia i Natasha eleganckie stroje zastąpiły luźnymi ubraniami z sieciówek. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć, na których prezentują się w dżinsach, legginsach czy też trampkach. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Kwaśniewska | Marta Kaczyńska | Ivanka Trump
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama