Reklama

Ten błąd popełnia większość siwiejących kobiet. Tak go unikniesz!

Choć w ostatnich latach siwe włosy stały się jednym z najgorętszych trendów w koloryzacji, to wciąż pierwsze białe pasma budzą w kobietach skrajne uczucia. Siwe włosy pojawiają się najczęściej już w okolicach trzydziestki, choć i tutaj są wyjątki - niektóre kobiety siwieją jeszcze na studiach, inne na pierwsze białe pasemka czekają aż do pięćdziesiątki. Wszystkie łączy jedno - najczęściej popełniany błąd przy ich koloryzacji.

Jeszcze niedawno siwe włosy kojarzyły się nam z odchodzącą młodością i większość z nas szybko ukrywała ich istnienie. W ostatnich latach siwizna stała się jednak modna i coraz młodsze kobiety decydują się na taką koloryzację, a te, które posiwiały, nie próbują już za wszelką cenę maskować białych włosów. Siwe włosy potrafią być bowiem być bardzo twarzowe i zmysłowe, pod warunkiem, że dobrze dostosujemy ich odcień do typu urody. Co ważne, mogą także wizualnie zatuszować niedoskonałości cery np. zaczerwienienia.

Właściwie dobrany siwy kolor pasuje każdej kobiecie i może nawet wizualnie odmładzać. Możemy zdecydować się na siwiznę w odcieniu srebrnym, białym lub platynowym z fioletowymi półtonami - każda kobieta znajdzie odcień, w którym będzie czuć się dobrze i który uwydatni jej urodę. Ważne jednak, by przestrzegać jednej, kluczowej zasady. 

Zobacz również: Domowe sposoby na pozbycie się pierwszych siwych włosów! 

Reklama

Prosty patent na pierwsze siwe włosy. Tak zatuszujesz odrost!

Kobiety, które zaczynają siwieć i mają póki co zaledwie kilka białych pasemek, powinny w pierwszej kolejności zdecydować się na półtrwałą farbę do włosów. Nadaje ona intensywny kolor, łatwo się nanosi i kryje pierwszą siwiznę, ale też stopniowo zmywa się z włosów i prezentuje się na nich zdecydowanie lepiej niż farba zapewniająca trwałe pokrycie. Po zastosowaniu trwałej farby siwy odrost mocno się odznacza i wygląda mało estetycznie, a co gorsza zmusza nas do częstszego farbowania. 

Drugim sposobem na zatuszowanie pierwszych siwych włosów jest zdecydowanie się na pasemka, które pomogą połączyć jaśniejsze pasma z ciemniejszymi włosami, tak aby kontrast nie był tak wyraźny. Szczególnie dobrze wygląda to w przypadku kobiet, które naturalnie mają jaśniejsze włosy. 

Od kilku lat siwizna cieszy się również popularnością wśród gwiazd. Na taki kolor zdecydowała się np. Lady Gaga, a Helen Mirren, Meryl Streep czy Andie Macdowell z dumą chwalą się swoimi naturalnie siwymi włosami. Jak podoba wam się ten trend? 

***

Zobacz również:

Trzy sprawdzone domowe płukanki. Zapomnisz o problemach z włosamiStyl.pl
Dowiedz się więcej na temat: siwe włosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy