Reklama

Reklama

Trzy sposoby na piękne rzęsy

Długie, gęste i podkręcone rzęsy? Możesz takie mieć, nawet bez użycia zalotki.

1. Odżywki

Wzmacniają i zagęszczają rzęsy. Wydłużają je także oraz przyciemniają i nabłyszczają. Warto sięgnąć po kosmetyki z olejkami, prowitaminą B5 i witaminami, kwasem hialuronowym i wyciągiem z aloesu. Najlepsze efekty daje kuracja odżywką zawierającą bimatoprost. Odżywkę nakładaj zawsze na oczyszczone rzęsy. Jedne stosuje się jak tusz, inne nakłada pędzelkiem u nasady rzęs. Kuracja powinna trwać od dwóch do trzech miesięcy. Tylko codzienne stosowanie przyniesie rezultaty.

2. Tusz dobrze dobrany

Wybór właściwego tuszu to najprostsza metoda na poprawę wyglądu rzęs. Maskary mogą podkręcać, wydłużać, pogrubiać. Decyzję  ułatwiają nazwy: extra volume (ekstraobjętość), million lashes (milion rzęs) czy false lashes (sztuczne rzęsy). Można wybrać kosmetyki dwufazowe, z odżywką lub nabłyszczaczem wzmacniającym intensywność koloru. Formuły, m.in. z jedwabiem czy proteinami sprawiają, że rzęsy mają głęboki kolor i są odżywione.

Reklama

3. Rzęsy z gabinetu

 Zagęszczanie i przedłużanie rzęs metodą 1:1 lub 1:2 polega na doklejaniu, sztuka po sztuce, pojedynczych włosków do naturalnych rzęs. Wykorzystuje się włoski syntetyczne, jedwabne lub naturalne. By przedłużanie rzęs było jak najmniej inwazyjne dla oczu, każdy włosek przykleja się ok. 1 mm od nasady naturalnych rzęs. Dzięki temu ryzyko podrażnienia oczu czy reakcji alergicznej na klej jest zminimalizowane. W zależności od kondycji rzęs i stosowanej pielęgnacji, przedłużane rzęsy powinny się utrzymać przez 3-4 tygodnie. Ceny wahają się od 80 zł do nawet 500 zł.

Laminowanie, czyli keratynowy lifting rzęs, to połączenie odżywiania, trwałego podkręcania i przyciemnienia rzęs. Stylistka "nakręca" rzęsy na specjalne silikonowe wałeczki, a następnie pokrywa je odżywczym preparatem. Kolejny etap liftingu to farbowanie na czarno lub brązowo. Na koniec stylistka aplikuje keratynę, która utrwali wcześniej nanoszone preparaty i farbę. Efekt laminowania utrzymuje się około miesiąca. Cena 120-250 zł.

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama