Reklama

Reklama

Zmarszczki mimiczne: Jak im zapobiegać?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się w młodym wieku. Nawet przed 30. rokiem życia można zauważyć charakterystyczne linie na czole, wokół ust oraz oczu. Są one spowodowane ruchami mięśni twarzy. Istnieje kilka sposobów, by zapobiegać zmarszczkom mimicznym.

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Powstawanie zmarszczek mimicznych jest spowodowane nie tylko mimiką twarzy, ale także procesem starzenia skóry. Wraz z wiekiem nasza skóra produkuje mniej kolagenu oraz elastyny. W związku z tym przestaje być sprężysta. Ponadto zmniejsza się ilości kwasu hialuronowego, którego brak również przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych.

Co pogłębia zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne to problem, który dotyczy każdej z nas. Do ich pogłębienia przyczynia się przede wszystkim zła dieta, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, a także stres. 

Brak odpowiedniego nawilżenia, dobór złych produktów pielęgnacyjnych oraz wystawianie skóry na niebezpieczne promieniowanie słoneczne również przyczynia się do pogłębiania zmarszczek mimicznych. 

Jak zapobiegać zmarszczkom mimicznym?

Reklama

Przede wszystkim istotne jest nawadnianie organizmu oraz dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki snu i odpoczynku. Bardzo ważne jest unikanie papierosów, które przyspieszają proces starzenia skóry. 

Kolejna zasada dotyczy stosowania kremów z filtrem, które ochronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Warto również już w młodym wieku zacząć stosować produkty przeciwzmarszczkowe m.in. na bazie kwasu hialuronowego lub witaminy C. 

Sprawdzą się również takie składniki jak peptydy, retinol, kolagen oraz koenzym Q10. 

Czytaj więcej:

Tak ochronisz skórę przed szkodliwym działaniem smogu i niebieskiego światła

Ekspertka podpowiada, jak dbać o rzęsy, aby stały się gęste i długie

Ewa Chodakowska dzieli się przepisem na maseczkę nawilżającą włosy

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy