Dlaczego koronawirus częściej atakuje mężczyzn niż kobiety?

Według danych chińskich służb medycznych, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i krajowego Instytutu Zdrowia Covid-19 atakuje bez względu na płeć, ale śmiertelne żniwo zbiera znacznie częściej wśród mężczyzn niż kobiet.

article cover
123RF/PICSEL

Dlaczego koronawirus częściej atakuje mężczyzn niż kobiety?

Zdaniem francuskich dermatologów o COVID-19 może też świadczyć nagłe pojawienie się bolesnego zaczerwienienia, pokrzywki oraz obrzęków nie tylko na stopach, ale i na dłoniach, a czasem na twarzy. 

Lekarze apelują, by zwracać uwagę na takie sygnały i szybko reagować, bo możemy nieświadomie zarażać innych.
Domowe sposoby mogą przyspieszyć wchłanianie siniaków

Siniaki i fioletowe plamy na stopach. Takie wczesne symptomy zakażenia lekarze zaobserwowali głównie u dzieci i młodych osób. Dopiero potem pojawiały się gorączka, bóle mięśni i głowy.
Wiemy, że koronawirus szybko się mutuje i wciąż nas zaskakuje. Dlatego śledźmy kolejne objawy zakażenia, o których informują specjaliści.
Nasz układ odpornościowy jest wzmacniany dodatkowo dobroczynnym działaniem estrogenu, podczas, gdy męski testosteron osłabia system immunologiczny. Na dodatek panowie częściej są nałogowymi palaczami. Niestety, jest też i druga strona medalu – gdy estrogen się rozregulowuje, dokuczają nam choroby autoimmunologiczne – organizm zwalcza sam siebie.
+2
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas