Sposoby na pozbycie się wiosennej opryszczki

Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Czyżby? A jak ostatnio się odżywiasz? Co robić, aby zdrowo żyć i czy przypadkiem na skutek stresu twoja odporność nie zeszła do poziomu bliskiemu zeru?

123RF/PICSEL

Sposoby na pozbycie się wiosennej opryszczki

Niezastąpione w stanach zapalnych są okłady z plastrów cebuli. To warzywo niemal wysysa uporczywego wirusa z naszej skóry. 

Cebulę kroimy na pół, następnie w grube plastry i przykładamy do zranionego miejsca i trzymamy kilka minut.

Plastry wykorzystujemy jednorazowo, podobnie jak wcześniej dokładnie odkażamy dłonie.
Opryszczka pojawiła się nagle, a my nie jesteśmy na to przygotowani. W domowej apteczce brakuje maści na tę dolegliwość. Nie mamy pod ręką żadnych dodatkowych medykamentów. 

Wówczas warto wykorzystać pastę do zębów. Skutecznie przesuszy ranę i stworzy dla niej warstwę ochronną. Na pewno wiecie, że opryszczka lubi pękać i wówczas potrafi goić się tygodniami.
Okazuje, że doskonałym antidotum na opryszczkę jest miód. O jego właściwościach bakteriobójczych pisaliśmy już nie jednokrotnie. Co należy zrobić w pierwszej fazie? Wystarczy podejść do miodu jak do naturalnej maści i jego odrobinę nałożyć palcem na bolące i piekące miejsce. 

Okazuje się, że miód nie zniweluje całkowicie zakażenia, ale będzie doskonałym hamulcowym w rozprzestrzenianiu się opryszczki. 

Po takim zabiegu należy dokładnie umyć dłonie, a ręcznik, z którego korzystamy, powinien być dedykowany tylko i wyłącznie naszym potrzebom.
Stres jest doskonałym podłożem do uaktywniania się opryszczki. Przypomnij sobie, czy w natłoku zajęć i obowiązków na drugi dzień nie czułaś charakterystycznego pieczenia na ustach? Błąd, jaki popełniamy to zbyt późna reakcja, a wirus wykorzystuje każdą godzinę, aby "rozlać" się na ustach i skórze dookoła niej. Co robić? Jest kilka sposobów, które zapobiegają namnażaniu opryszczki.
+1
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas