Budzisz się zawsze o tej samej porze? To może oznaczać chorobę!

Mocny, zdrowy, regularny sen to gwarancja dobrego zdrowia i świeżego wyglądu. Potrzebujemy go, by zachować dobre samopoczucie i umysłową formę. Chroniczna bezsenność prowadzić może do spadków nastroju, których konsekwencją może być nawet depresja!

 Nagła pobudka między 1 a 3 w nocy to znak, że wątroba nie radzi sobie z procesem detoksu organizmu
Nagła pobudka między 1 a 3 w nocy to znak, że wątroba nie radzi sobie z procesem detoksu organizmu123RF/PICSEL

Nagłe, pojedyncze pobudki, przydarzające się raz na jakiś czas nie muszą budzić w nas niepokoju. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie przespać spokojnie całej nocy i budzimy się zawsze o tej samej porze, to znak, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. 

Według medycyny chińskiej i coraz większej grupy naukowców (ostatnio badania te potwierdzili naukowcy brytyjscy) pobudki o stałych godzinach mogą oznaczać konkretne choroby i dolegliwości. Jakie? 

Budzisz się wciąż o tej samej godzinie? To może być choroba!

Osoby, które budzą się między 21 a 23 mają prawdopodobnie problemy z tarczycą. Powodem może być produkowana przez nadnercza adrenalina, która pobudza i nie pozwala zasnąć.

Osoby, które budzą się między 23 a 1 w nocy mogą mieć problemy z woreczkiem żółciowym. Pobudka w tych godzinach może również świadczyć o mocnym zestresowaniu. 

Nagła pobudka między 1 a 3 w nocy to znak, że wątroba nie radzi sobie z procesem detoksu organizmu. Możliwe, że potrzebuje on mocniejszego oczyszczenia, a wątrobie dobrze zrobi jednodniowa głodówka lub dłuższa dieta oczyszczająca. 

Między 3 a 5 rano organizm powoli szykuje się na kolejny dzień. Pobudka w tym przedziale czasowym może świadczyć o problemach z płucami. Warto w tym wypadku odwiedzić pulmonologa i zadbać o czyste powietrze w sypialni. Osoby, które budzą się około 4 nad ranem mają prawdopodobnie problemy z sercem i może grozić im nawet zawał! Powinny szybko udać się do kardiologa i wykonać szereg badań kontrolnych. 

Między 5 a 7 rano jelito grube pozbywa się odpadów - nagła pobudka o tej porze i potrzeba szybkiego skorzystania z toalety może świadczyć o chorobach jelita grubego.

Dobry sen według feng shui

Medycyna chińska od zawsze upatruje w zdrowym, mocnym śnie recepty na dobre, długie życie. Uczy tego również feng shui, czyli praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym, która znana była już w starożytnych Chinach. Według niej za dobry, zdrowy sen odpowiada pięć prostych zasad:

- łóżko powinno być ustawione jak najdalej od okna, nie należy go również stawiać na wprost drzwi wejściowych

- sypialnia powinna być cicha, ciemna i odseparowana od innych części domu 

- pokój, w którym śpimy powinien być wolny od wszelkiej elektroniki 

- pod łóżkiem nie należy trzymać żadnych przedmiotów - to również może skutkować problemami ze snem

- w sypialni należy stosować barwy ziemi oraz zielenie - ułatwiają one zasypianie i uspokajają 

Wspomagają odchudzanie. Warto je poznaćInteria.tv

***

Zobacz również:

Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas