Co pomoże rzucić palenie?
Czasem potrzeba kilku prób i zastosowania różnych metod, żeby rozstać się z nałogiem. Najtrudniejsze są cztery pierwsze dni. Skorzystaj z poniższych rad. Tym razem się uda!
Dzień rozstania z dymkiem
Wyrzuć wszystkie rzeczy, które kojarzą ci się z paleniem: zapałki, zapalniczki, popielniczki. Pozbądź się papierosów schowanych na czarną godzinę. Przeszukaj też kieszenie kurtek i torebek. Ważne jest, aby w momentach słabości taki zabłąkany papieros nie wpadł Ci w ręce, rujnując skuteczny plan rzucenia palenia. Zrób też w domu gruntowne porządki, wypierz firanki, nakrycia, okopcone swetry, koce, płaszcze i kurtki.
Zajmij czymś ręce
Noś przy sobie np. gumkę do włosów, którą będziesz mogła rozciągać, gdy pojawi się chęć zapalenia. Odruch sięgania po papierosa można łatwiej pokonać trzymając wykałaczkę w dłoni lub w ustach. Warto mieć też pod ręką: pestki słonecznika lub dyni, surowe warzywa, gumę do żucia (wybieraj bezcukrową jest zdrowsza dla zębów). Skorzystaj z nich gdy pojawi się ochota na dymka.
Sięgnij po sodę
1/2 łyżeczki sody rozpuść w szklance wody i pij 2 razy dziennie przez tydzień, a przez następny tydzień raz dziennie. Uwaga! Metodę stosuj nie dłużej niż 2 tygodnie, bo może to uszkodzić nerki i wątrobę. Możesz też płukać usta wodą z sodą za każdym razem, gdy czujesz potrzebę zapalenia papierosa. Kuracja sodą zmniejsza kwasowość, a zakwaszony organizm jest bardziej podatny na uzależnienie od nikotyny.
Doprawiaj dania pieprzem cayenne
Wystarczy szczypta. Zmniejszy ochotę na papierosa.
Zobacz także: