Co się dzieje w organiźmie, gdy mamy niedobory siarki?

Deficyt tego pierwiastka sprawia, że włosy wypadają, skóra traci jędrność i robi się blada, łamią się paznokcie. Może dokuczać nam łuszczyca, egzemy czy trądzik.

123RF/PICSEL

Co się dzieje w organiźmie, gdy mamy niedobory siarki?

Coraz większą popularnością cieszą się loty do Nowej Zelandii. Jezioro Rotorua jest znana z aktywności geotermalnej, gejzerów i gorącego błota położonego wokół jeziora. Może to jest pomysł na kolejny wyjazd?
Jeśli nie pożywienie, to możesz też sięgnąć po suplement zawierający biologicznie przyswajalne formy siarki organicznej nieutlenionej, tzw. biosiarkę.

Jej niedobory uzupełnia się też, stosując kąpiele w wodach siarczkowych, np. w uzdrowisku Busko-Zdrój. Podobną możesz przygotować w domu. Emulsję spa siarczkowe (ok. 34 zł) kupisz w aptece. 


Źródło: Tele Tydzień
Najlepsze źródła siarki - pierwiastek ten występuje głównie w produktach wysokobiałkowych, czyli w mięsie, jajach i nabiale. W warzywach znajdziesz go w czosnku, cebuli i kapuście. Z owoców najwięcej siarki zawierają morele, awokado i truskawki.
Zaczyna szwankować wątroba i męczą bóle stawów. Mamy kłopoty ze wzrokiem. Pogarsza się także nasze samopoczucie, odczuwamy zmęczenie i niepokój.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas