Reklama

Ćwiczenia na mocne kości

Skłonność do tzw. wdowiego garbu, czyli zaokrąglenia pleców na granicy szyi i odcinka piersiowego kręgosłupa, mają osoby, które dużo czasu spędzają w skulonej bądź pochylonej pozycji oraz cierpiące na osteoporozę.

Aby zapobiec pogłębianiu się problemu, codziennie wykonuj poniższe ćwiczenia.

Ćwiczenie 1.

Stań prosto w lekkim rozkroku i napnij brzuch. Następnie jak najmocniej ściągnij łopatki do tyłu, a ręce opuść do dołu. Policz do 3. Rozluźnij się. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Z czasem, kiedy będziesz coraz sprawniejsza, codziennie możesz dodawać po jednym powtórzeniu tego ćwiczeniua aż dojdziesz maksymalnie do 3 serii po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 2.

Stań tyłem do ściany. Ręce zegnij w łokciach pod kątem prostym i ułóż je na ścianie. Lekko pochyl głowę. Utrzymaj tę pozycję, licząc w myślach powoli do 15. Opuść ręce. Powtórz ćwiczenie 7 razy.

Reklama

Ćwiczenie 3.

Usiądź na taborecie, wciągnij brzuch, a ręce połóż na udach. Zrób wdech, wyciągnij ręce na boki na wysokość barków. Wytrzymaj w tej pozycji, licząc do 3 i robiąc wydech. Opuść dłonie na uda. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 4.

Połóż się na brzuchu. Unieś wyprostowane ręce za siebie, a dłonie złącz nad pupą. Głowę trzymaj w jednej linii z kręgosłupem. Nieznacznie unoś dłonie i opuszczaj. Wytrzymaj 30 sekund. Powtórz jeszcze 2 razy.

Zobacz również:


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy