Reklama

Reklama

Czego jeszcze nie wiesz o kminku?

Kminek zwyczajny jest bardzo popularną przyprawą. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, ile cennych właściwości posiada. Oto niektóre z nich!

Kminek zwyczajny od wieków jest ceniony ze względu na swoje cenne właściwości, wyrazisty smak i zapach oraz to, że można go przechowywać przez długi czas, pod warunkiem, że jest odpowiednio zabezpieczony. Już nasze prababcie dobrze wiedziały, na co pomaga. 

Jeżeli twoim problemem są wzdęcia, koniecznie dodaj go do obiadu. Do ciężkich dań, takich jak bigos sprawdzi się idealnie. 

Kminek ma działanie rozkurczowe. Warto go mieć przy sobie przy dolegliwościach trawiennych oraz lekkich zaparciach. Niektórzy uważają również, że pomaga odzyskać apetyt i odświeża oddech. 

Reklama

Przy walce z nadwagą

Jeżeli marzysz o tym, aby zgubić zbędne kilogramy, to kminek będzie twoim sprzymierzeńcem. Ta cenna przyprawa przyspiesza przemianę materii, więc nie wahaj się, dorzucić jej odrobinę do sałatki. 

Nie tylko przyprawa

Popularne jest również stosowanie olejku z kminku. Wiele osób uważa, że świetnie sprawdzi się podczas kąpieli w wannie. Ma to pomóc się zrelaksować.

Zobacz także:


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje