Reklama

Reklama

Czym łagodzić kaszel palacza?

Pojawia się rano i ciężko go przerwać. Po rzuceniu palenia dokucza jeszcze przez kilka miesięcy.

Zioła

Napar z babki lancetowatej. Łyżkę suszu zalej szklanką wrzątku, doprowadź do wrzenia. Gotuj pod przykryciem przez 5 minut. Następnie odstaw na 15 minut i przecedź. Pij 2 razy dziennie po pół szklanki. Babka lancetowata ma dużo śluzu, działa wykrztuśnie i goi podrażnioną błonę śluzową.

Inhalacja

Z tymianku. Łyżkę ziela zalej szklanką wrzątku i zaparzaj pod przykryciem przez 15 minut. Przelej do miski z ciepłą wodą i wdychaj parę przez 10 minut. Zabieg ten poprawi ukrwienie błon śluzowych. Dzięki temu substancje lecznicze zawarte w tymianku ułatwią odkrztuszanie wydzieliny.

Reklama

Syrop

Z cebuli. Obierz i drobno pokrój 2 duże surowe cebule. Dodaj 2 łyżki cukru i zagotuj na małym ogniu. Napar odcedź i przelej do butelki lub słoika. Wypij w ciągu 2 dni. Taką kurację rób 4 razy w miesiącu.

Kurkuma

Wystarczy 1/4 łyżeczki dziennie. Dodawaj ją do białego sera, jogurtu, sosów, marynat, sałatek z warzyw strączkowych, ziemniaków, warzyw korzeniowych lub ryżu.

Ważne! Ta kuracja nie jest wskazana przy kamicy żółciowej oraz dla osób przyjmujących sulfasalazynę (lek przeciwzapalny stosowany przy problemach z jelitami) oraz chorych z nadciśnieniem, chorobą wieńcową i po zawałach serca.


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama