Reklama

Reklama

Efektywna przerwa w pracy

Praca w pozycji siedzącej przed ekranem komputera wpływa negatywnie na nasze ciało. Po kilku godzinach odczuwamy ból i zmęczenie. W takim stanie spada efektywność naszej pracy.

Dlatego warto robić przerwy. Zmieniać pozycję przy komputerze - świetnie sprawdzają się biurka z regulowanym blatem. Wówczas sami decydujemy, czy chcemy przy nich siedzieć, czy stać. Jeżeli nie mamy wpływu na urządzenie pomieszczeń biurowych są jeszcze inne rozwiązania, aby przez chwilę zrelaksować się w pracy. Podpowiadamy, jak zrobić  to skutecznie. 

Raz na godzinę oderwij się od swoich obowiązków na 3-5 minut. Taka chwila nicnierobienia powinna wy- starczyć, by podładować akumulatory na kolejną go- dzinę pracy. 

Dotleń się przy biurku. Połóż ręce na brzuchu lub unieś wysoko. Zaczerpnij trzy głębokie wdechy, skupiając się tylko na nich. Popatrz w dal na zielony kwiatek lub przez okno na trawnik. 

Reklama

Na pewno masz prawo do przerwy śniadaniowej lub obiadowej. Skróć posiłek, wy- korzystaj chociaż 10 minut na krótki spacer. D W ustronnym miejscu przeciągnij się porządnie.

Zobacz także: 

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: praca | Kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy