Reklama

Jak sobie poradzić z jesienną melancholią?

Dzięki tym sposobom szybko odzyskasz dobry humor!

Gdy pogoda nas nie rozpieszcza, trudno o pozytywne nastawienie do świata i ludzi. Ale właśnie dlatego nie można się poddać bez walki. Ogłaszamy pełną mobilizację. Nie daj się smutkom! Pocierp sobie trochę, a potem głowa do góry. Nikt nie jest z kamienia, każdy ma swoje lepsze i gorsze dni. Zakop się pod kocem, popłacz, wylej smutki. A potem wróć do normalności. Ruszaj się! Aktywność fizyczna jest nieoceniona. Zwłaszcza ta na wolnym powietrzu poprawia ogólną kondycję i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. 

A może czas pomyśleć o czworonożnym przyjacielu lub zapisać się na jakieś zajęcia? Nie uda się? Z kijkami każdy może chodzić zawsze możesz przyłączyć się do spacerujących pań. Spotykaj się ze znajomymi i bliskimi. Pielęgnowanie relacji to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się czarnych myśli. Może jakieś spotkanie u ciebie? Chwytaj słońce. Ciesz się każdym pogodnym dniem. Dodatkową energię zyskasz, ubierając się w coś w jaskrawym kolorze, zamiast w czernie. Wesołe barwy sprzyjają kreatywności i poprawiają nastrój. Czytaj, oglądaj filmy, rób rodzinny album ze zdjęciami... znajdź sobie zajęcie, które cię pochłonie. 

Reklama

Kiedy na dworze jest zimno i pada deszcz, dobra książka lub inne hobby na pewno umili smutne wieczory. Pozwól sobie na odrobinę przyjemności. Kubek gorącej czekolady, a może herbata z dodatkiem rozgrzewającej nalewki własnej roboty. Nie odkładaj podróży. Już dawno chciałaś odwiedzić koleżankę na drugim końcu Polski lub jeszcze dalej? Ruszaj!

Dieta wyzwalająca hormony szczęścia

Chcesz je produkować na zawołanie, zobacz, co jest ich źródłem. Dzień możesz zacząć od owsianki i pieczywa pełnoziarnistego, które podnoszą poziom cukru we krwi i dodają energii. Banan czy śliwka to z kolei świetny pomysł jako przekąska. Na obiad wypróbuj pełnoziarniste makarony, brązowy ryż, chude mięso i warzywa. Jesteś wegetarianką? Humor poprawi śledzik lub inna ryba. Orzechy, pestki dyni i słonecznika to także źródło dobrego nastroju.

42/2016 Tele Tydzień

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy