Reklama

Kontrowersyjna dieta Dukana. Stosować miała ją nawet księżna Kate!

Dieta Dukana może szybko przynieść spektakularne efekty, czego dowodem są zdjęcia wielu osób, które zdecydowały się na nią przejść, jednak z całą pewnością nie jest ona najbezpieczniejszą metodą na to, aby zbudzić zbędne kilogramy. Pomimo dużego ryzyka pogorszenia się zdrowia do jej stosowania przyznaje się wiele gwiazd. Ponoć w przeszłości dietę Dukana wypróbować miała nawet księżna Kate!

Pomimo tego, że większość dietetyków ze względów zdrowotnych stanowczo odradza stosowanie wysokobiałkowej diety Dukana, wciąż jest ona jedną z najpopularniejszych metod odchudzających na świecie. 

Dietę Dukana, znaną też jako "protal", stworzył Francuz, Pierre Dukan i uważa się ją za świetny sposób na to, aby zgubić zbędne kilogramy w stosunkowo krótkim okresie czasu.

Dieta Dukana. Na czym polega?

Na dietę Dukana składają się zasadniczo cztery etapy, które są dostosowane do potrzeb danej osoby, jednak trzeba pamiętać, że ta metoda odchudzania, stosowana nierozważnie, może być bardzo niebezpieczna.

1. Pierwszy etap, nazywany też uderzeniowym trwa do maksymalnie 10 dni. Je się na nim tylko i wyłącznie produkty o dużej zawartości białka, a więc ryby, chude mięso, jajka i chudy nabiał. O poranku można też spożywać otręby w niewielkich ilościach, aby uniknąć zaparć.

2. Drugi etap, określany jako etap utraty wagi, to etap, który, jak sama nazwa wskazuje, trwa do czasu uzyskania oczekiwanej wagi. Nie wolno jednak z nim przesadzić. W trakcie jego trwania, dodatkowo, co drugi dzień wolno jeść również warzywa.

Reklama

3. Trzeci etap to czas utrwalania, na który składa się około 10 dni za każdy zrzucony kilogram. W trakcie niego powoli można zacząć jeść produkty takie jak skrobia, owoce, czy dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa w ciągu dnia. Dozwolony jest również żółty ser w niewielkiej ilości, ale raz w tygodniu trzeba spożywać jak najwięcej białka, (podobnie jak w pierwszym etapie).

4. Etap czwarty jest etapem stabilizacji, kiedy dozwolone jest już spożywanie większości produktów. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, aby nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla danej osoby. Nie należy jednak zapominać o produktach zawierających dużo białka i sięgać po nie chociaż raz w tygodniu.

Dieta Dukana jest popularna na świecie. Stosować miały ją ponoć nawet J.Lo i księżna Kate


Ponoć dietę Dukana stosowała w przeszłości m.in. Jennifer Lopez, aby wrócić do formy po urodzeniu dziecka. 

W Internecie można również znaleźć sporo artykułów na temat tego, że Kate Middleton, która jest przecież bardzo szczupłą i zgrabną kobietą, również ma mieć za sobą przygodę z takim odżywianiem. 

Księżna podobno odżywiała się w ten sposób tuż przed ślubem z księciem Williamem, dzięki czemu udało jej się zeszczupleć o aż dwa rozmiary.

Czytaj również: 

Kto wygrał 12. edycję Tańca z Gwiazdami? 

Halloween. Jak udekorować dom? 

Halloween 2021. Pomysły na przebrania i makijaż

Odkryto pierwszą planetę poza Drogą Mleczną 

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: dieta Dukana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy