Manuka: miodowe kuracje

Dlaczego jest taki zdrowy? Miód Manuka zawiera metyloglikosal (MGO). To związek o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych. Ilość tej leczniczej substancji jest najwyższa właśnie w miodzie z nowozelandzkich krzewów manuka.

Miód Manuka bogaty w MGO idealnie uzupełnienia codzienną dietę
Miód Manuka bogaty w MGO idealnie uzupełnienia codzienną dietę123RF/PICSEL

Napój dodający sił 

Pół litra kefiru zmieszaj z łyżką stołową miodu. Dodaj dwie  łyżki płatków owsianych i jedno żółtko. Wyciśnij sok z jednej cytryny i wymieszaj z pozostałymi składnikami. Napój ten pij przez dwa tygodnie w stanach wyczerpania i osłabienia po przejściu różnego rodzaju infekcji, np. zapaleniu pęcherza czy infekcjach intymnych. Mikstura ta działa też uspokajająco w silnym stresie.

Mikstura na ból zęba

Łyżeczkę miodu zmieszaj ze szczyptą szafranu. Smaruj chory ząb i dziąsło. Już po kilku aplikacjach powinnaś poczuć ulgę. Okład łagodzi też przykre dolegliwości podczas ząbkowania u niemowlaków. Maść na czyraki Zmieszaj łyżkę mąki żytniej z łyżką miodu. Niewielką ilość maści nałóż na czyraka i załóż opatrunek. Maść najlepiej zostaw na całą noc. Rano zdejmij opatrunek i załóż świeży. Stosuj aż maść wygoi czyraka. Jeśli zabraknie maści, dorób następną porcję.

Sok ułatwiający wydalenie kamieni nerkowych 

Wyciśnij sok z białej rzodkwi i zmieszaj go z łyżką miodu. Pij raz dziennie po pół szklanki tej mikstury. Czas kuracji cztery tygodnie. Okład na bolące stawy Kawałek gazy nasmaruj łyżką miodu. Zostaw na całą noc. Powtarzaj codziennie przez tydzień. Płyn do płukania gardła Do szklanki ciepłej (ale nie gorącej!) przegotowanej wody dodaj łyżkę miodu. Płucz chore gardło cztery razy dziennie. Stosuj tę kurację. gdy tylko poczujesz drapanie w gardle. Powstrzyma rozwój infekcji.

Zobacz także: 

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas