Reklama

Na kłopoty z nadgarstkiem

Pierwsze objawy zespołu cieśni nadgarstka to mrowienie palców i osłabienie chwytu.

Na tym etapie ulgę mogą przynieść roślinne kuracje. Jednak gdy ból obejmie całą rękę, a palce zesztywnieją, konieczne będą leki przeciwzapalne, a nawet zastrzyki ze sterydów.

Wiązówka błotna

  2-3 łyżki kwiatów wiązówki (świeżych lub suszonych) zalej szklanką wrzącej wody. Przykryj i zaparzaj 20 minut. Zamocz w naparze kompres, np. z gazy, i przyłóż na nadgarstek na 10 minut. Zabieg powtarzaj 2-3 razy dziennie.

Imbir z eukaliptusem

Do rondelka wlej szklankę wody. Zagotuj, dodaj 2 łyżki startego imbiru i 4 liście eukaliptusa. Zmniejsz ogień i podgrzewaj jeszcze przez  2 minuty. Wyłącz gaz, pozostaw odwar na 10-15 mi- nut do naciągnięcia. Zamocz w nim gazę, lekko odciśnij i połóż kompres na obolały nadgarstek. Pozostaw przez 20 minut. Powtarzaj zabieg 2 razy dziennie.

Reklama

***

#POMAGAMINTERIA

Inżynierowie wywodzący się z Politechniki Śląskiej prowadzą zrzutkę na bramy odkażające dla szpitali. Chcą postawić ich co najmniej dziesięć, uruchomili już działający prototyp. Możesz im pomóc i wesprzeć szpitale w walce z epidemią koronawirusa.

Sprawdź szczegóły >>

W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!

Zobacz także:

Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama