Reklama

Nigdy jej nie stosuj. Eksperci ostrzegają przed dietą gwiazd

Sposób odżywania, który uwielbiają gwiazdy, znalazł się na szarym końcu rankingu najlepszych diet. Specjaliści przestrzegają – jeśli zależy nam na zdrowiu i odpowiedniej wadze, wystrzegajmy się jej. Dlaczego nie warto iść za modą?

  • Co roku US News & World Report publikuje raport najzdrowszych diet
  • Wraz z początkiem 2022 roku pojawiło się najnowsze zestawienie, w którym, ku zdziwieniu niektórych, miejsce na samym końcu zajmuje dieta niezwykle popularna wśród gwiazd
  • Dlaczego nie warto zaprzątać nią swojej głowy? Odpowiadamy!

Eksperci ostrzegają przed dietą gwiazd. Ta metoda może zrujnować zdrowie

Przy tworzeniu listy najzdrowszych diet branych jest pod uwagę wiele czynników, w tym między innymi korzyści dla zdrowia, łatwość przestrzegania jadłospisu, różnorodność produktów czy zawartość poszczególnych niezbędnych mikro- i makroelementów.

Reklama

Na szarym końcu najnowszego zestawienia US News & World Report znalazła się często polecana przez celebrytki dieta ketogeniczna. Stosują ją między innymi Kourtney Kardashian, Gwyneth Paltrow czy Halle Berry.

Czytaj również: Dieta ketogeniczna - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Tę dietę stosują Kourtney Kardashian czy Halle Berry. Jest jedną z najmniej zdrowych

"Wycofanie węglowodanów może prowadzić do przejściowych bólów mięśni, bólów głowy, zmęczenia i zamroczenia psychicznego. Dieta ketonowa może stanowić zagrożenie dla zdrowia, szczególnie u osób z pewnymi schorzeniami. Osoby z chorobami nerek lub wątroby nie powinny próbować diety ketonowej. Niektórzy eksperci ostrzegają, że dieta może prowadzić do utraty mięśni" - czytamy w raporcie.

Która dieta jest uważana za najzdrowszą?

Tymczasem najzdrowszą dietą określona została dieta śródziemnomorska. Może okazać się prawdziwym hitem 2022 roku! "Oferuje wiele korzyści zdrowotnych, w tym utratę wagi, poprawę funkcjonowania serca i mózgu. Może też pomóc w zapobieganiu nowotworom oraz przyczynić się do zwalczenia cukrzycy. Stosując dietę śródziemnomorską, możesz również utrzymać właściwą wagę, unikając chorób przewlekłych" - tłumaczą specjaliści.

Zanim jednak rozpoczniemy przygodę z odchudzaniem i przejdziemy na jakąkolwiek dietę, warto skonsultować ten pomysł z lekarzem i dietetykiem.

Zobacz również:

Ortoreksja: co to takiego?
Post Daniela. Oczyszczanie z toksyn i redukcja masy ciała
Kontrowersyjna dieta Dukana. Stosować ją miała nawet księżna Kate!

***INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dieta | zdrowie | dieta gwiazd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy