Odżywcze napoje na dobry start
Nawodnią organizm i obudzą szybciej niż kawa. Usprawnią pracę żołądka, wątroby, nerek. Uporają się z zaparciami.
Sięgaj po wodę z octem jabłkowym
Pij szklankę wody wymieszaną z 1-2 łyżkami octu. Kuracja działa przeciwbakteryjnie, więc stosując ją będziesz się rzadziej przeziębiać. Woda z octem jabłkowym pita na czczo zapobiega zaparciom. Szczególnie zalecana jest osobom chorym na cukrzycę, ponieważ obniża poziom glukozy we krwi i zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Uwaga! Dodanie łyżki octu jabłkowego do potrawy zmniejsza indeks glikemiczny o 20 do 35 procent. Woda z octem wypijana na czczo obniża też poziom złego cholesterolu i trojglicerydów we krwi, a także ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów, ponieważ reguluje poziom glukozy i zwiększa uczucie sytości. Pomaga też przy niestrawności i przywraca równowagę bakteryjną w jelitach.
Przetestuj wodę z pyłkiem pszczelim
Napój przygotuj wieczorem, a wypij następnego dnia. 2 łyżki pyłku, (dzieci 1 łyżka) zalej wieczorem do połowy szklanki letnią wodą. Wymieszaj i pozostaw na noc. Rano dolej ciepłej wody tak, aby napój nie przekraczał 40° C. Uwaga! Używaj łyżeczki ceramicznej a nie metalowej. Leczniczo pij przez co najmniej 3 tygodnie, a najlepiej 12 tygodni. Pyłek pszczeli to najbardziej kompleksowe źródło substancji odżywczych obecne w przyrodzie. Napój z pyłkiem pszczelim jest idealny dla osób, które zmuszone są do dużego wysiłku fizycznego i psychicznego. Podnosi też odporność i wspomaga leczenie nerwic, nadciśnienia, otyłości. Obniża produkcję histaminy i łagodzi objawy alergii.
Wypróbuj zielony koktajl z bananem
Możesz pić go codziennie, bez ograniczeń. Garść rukoli, natki pietruszki lub szpinaku zalej 2 szklankami wody. Dodaj banana, łyżeczkę sezamu i łyżeczkę siemienia lnianego. Zmiksuj. Doda sił i energii na cały dzień.
Ważne:
Wody z cytryną nie mogą pić osoby, które zmagają się z alergią na cytrusy, z wrzodami żołądka lub jelita cienkiego, zgagą i refluksem pokarmowy.
Woda z octem nie jest zalecana przy wrzodach żołądka. Regenerująco zadziała natomiast przy stanie zapalnym błony śluzowej, tylko pije się ją wtedy np. 30 minut przed obiadem, a nie jako pierwszy napój.
Zobacz także: