Reklama

Trzy naturalne sposoby na wzmocnienie wątroby

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów wewnętrznych. Odpowiada między innymi za metabolizm i detoksykację organizmu. Powinnaś dbać o nią regularnie, aby w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości. Poznaj trzy całkowicie naturalne sposoby na wzmocnienie wątroby!

Z czarnej rzepy

Dwie łyżki soku wyciśniętego z czarnej rzepy wlej do szklanki przegotowanej letniej wody i dodaj  dwie łyżki soku z cytryny.

Dokładnie wymieszaj. Pij trzy razy dziennie ok. 20 minut po posiłku. Kurację prowadź przez miesiąc. 

W tym czasie nie jedz smażonych potraw, przetworzonej żywności. 

Z mniszka lekarskiego

Przygotuj odwar do picia z korzenia mniszka lekarskiego - dwie łyżki proszku zalej płową litra wody i gotuj do wrzenia. Obniż temperaturę i gotuj jeszcze na małym ogniu ok. 20 minut. Następnie odstaw na ok. 15 minut do przestygnięcia i przecedź.

Tak przygotowany odwar pij trzy razy w tygodniu w wyznaczone dni przez miesiąc. Pij 30 minut przed posiłkiem. Kurację możesz powtórzyć za 2-3 miesiące. 

Reklama

Z ostropestu

Przez dwa do trzech miesięcy zażywaj codziennie dwie łyżeczki nasion ostropestu plamistego. 

Najlepiej kupić całe nasiona i za każdym razem mielić je samodzielnie w młynku lub rozbić w moździerzu - wtedy masz pewność, że zachowały cenne właściwości. 

Ostropest możesz dodawać do dowolnych potraw, np. do jogurtu, zupy, budyniu, sałatki. Nie zmieni ich smaku. 

Możesz też zażywać go samego, bez mieszania z jedzeniem, ale musisz wówczas popić większą ilością wody, tj. jedna lub dwie szklanki. 

Zobacz także:


Rewia
Dowiedz się więcej na temat: wątroba | naturalne sposoby | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy