Reklama

Trzy rady, gdy nie możesz zasnąć

Nie musisz brać od razu tabletek nasennych. Te naturalne sposoby mogą na zawsze rozwiązać twoje problemy ze snem.

Napój z gałką muszkatołową

Odmierz szklankę mleka i lekko je podgrzej (bez zagotowania). Dodaj szczyptę gałki muszkatołowej (1/8 łyżeczki). Najlepiej, aby nie była sproszkowana, tylko świeżo starta na tarce z drobnymi oczkami. Napój pij powoli, małymi łykami. 

Ma on właściwości uspokajające, pomaga wyciszyć i zrelaksować układ nerwowy. Ułatwi spokojne zaśnięcie i przespanie całej nocy.

Masaż stóp

Weź szczotkę z miękkim włosiem, np. do czesania włosów. Masuj nią delikatnie i powoli każdą podeszwę stopy przez dwie minuty. Następnie odmierz trzy krople olejku lawendowego lub z bergamotki i wymieszaj z łyżką oleju. Wetrzyj olej w dłonie i masuj posuwistymi i okrężnymi ruchami całe stopy od palców po pięty. 

Na masaż każdej stopy poświęć około trzy minuty. Wykonaj go 30 minut przed snem.

Reklama

Ćwiczenie oddechowe

Połóż się na plecach lub wygodnie usiądź. Podczas ćwiczenia musisz cały czas dotykać czubkiem języka górnego dziąsła (tuż za zębami).

Następnie zrób pełny wydech (język dotyka dziąsła) z otwartymi ustami. Zamknij usta i zrób spokojny wdech - wciągaj powietrze przez cztery sekundy (możesz liczyć do czterech w głowie). Wstrzymaj oddech na siedem sekund. 

Zrób pełny wydech - wydychaj powietrze przez osiem sekund. Cykl powtórz trzy razy. Nie zapomnij, aby cały czas dotykać czubkiem języka górnego dziąsła. Aby się wprawić, możesz też ćwiczyć w ciągu dnia.
Zobacz także:


Rewia
Dowiedz się więcej na temat: Bezsenność | sen | masaż
Reklama
Reklama
Reklama