Reklama

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki świętuje 30-lecie niepodległej Słowacji. Pochwalił się selfie z żoną

Szef rządu przebywa obecnie z wizytą w Bratysławie, gdzie bierze udział uroczystościach związanych z 30. rocznicą powstania Republiki Słowackiej. W mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki pochwalił się... selfie z żoną.

W stolicy Słowacji trwają uroczystości oraz obchody związane z 30. rocznicą powstania Republiki Słowackiej.

1 stycznia 1993 roku, na podstawie ustawy przyjętej przez Zgromadzenie Federalne tego państwa, doszło do pokojowego podziału Czechosłowacji na dwa suwerenne państwa: Republikę Czeską i Republikę Słowacką. 

Mateusz Morawiecki świętuje powstanie Republiki Słowackiej

W wydarzeniach bierze również udział premier Matusz Morawiecki, który pojechał na uroczystości razem z żoną Iwoną. W sobotę spotkał się w Bratysławie z premierem Słowacji Eduardem Hegerem.W mediach społecznościowych pochwalił się wspólnym selfie z małżonką.

Reklama

Zobacz również: Garderoba Meghan Markle jest warta fortunę. Oto ile kosztują jej stylizacje

Jesteśmy w Bratysławie, gdzie świętujemy dziś 30. rocznicę powstania Słowacji! Wspólnie z moja ukochaną żoną Iwoną bierzemy udział w koncercie. - napisał szef rządu m.in. na Facebooku i Twitterze.

Na zdjęciu możemy zobaczy  premiera wraz z małżonką Iwoną w eleganckim wydaniu. Żona zaprezentowała się w granatowej, wieczorowej sukni, zdobionej bogato u góry. Kreację dopełniała mała, gustowna torebka w beżowym kolorze oraz kolczyki. Premier wystąpił w klasycznym stroju, a elegancji dodawała muszka.

Polska i Słowacja od lat współpracują i są bliskimi sobie krajami nie tylko ze względu na położenie geograficzne. Oprócz bycia członkami Unii Europejskiej i NATO, wspólnie działają na forum Grupy Wyszehradzkiej oraz Trójmorza. W minionym roku, szef polskiego rządu wielokrotnie spotykał się z premierem Słowacji, między innymi na wspólnych ćwiczeniach wojskowych PUMA-22 oraz z okazji otwarcia połączenia gazowego między naszymi krajami.

Zobacz również: Zwiewnie i nieco mrocznie. Joanna Racewicz zachwyciła na Gali Mistrzów Sportu

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | Słowacja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy