Reklama

Reklama

Księżna Camilla zastąpi królową Elżbietę II?

Księżna Camilla może zostać niedługo wyróżniona przez królową i zastąpić ją w niezwykle ważnej funkcji. Od niedawna wiadomo, że ze zdrowiem Elżbiety II nie jest ostatnio najlepiej, a część dotychczasowych królewskich doradców stanu nie może pełnić swoich obowiązków. Czy do elitarnego grona dołączy niebawem małżonka księcia Karola?

Stan zdrowia królowej nie jest ostatnio najlepszy, o czym piszą media na całym świecie. 

Pałac Buckingham 29 października poinformował, że królowa przez dwa najbliższe tygodnie będzie wypoczywać, aby wrócić do pełni sił i móc znów pełnić swoje obowiązki. 

Podczas gdy Elżbieta II niedomaga, w pracy zastępują ją królewscy doradcy stanu. To elitarne grono, na które składają się książęta Karol, William, Harry i Andrzej, jednak, jak wiadomo, większość z nich, z różnych przyczyn nie może pełnić już tej funkcji. 

Dlatego też niektórzy spekulują, że niebawem nowym doradcą stanu może zostać... księżna Camilla. Jak to możliwe?

Księżna Camilla zostanie wyróżniona? Ponoć ma zastąpić królową Elżbietę II!

Reklama

Królewscy doradcy stanu to czteroosobowe grono, na które składają się najwyżsi rangą członkowie rodziny Windsorów. 

Do tej pory byli nimi książęta: Karol, William, Harry i Andrzej, ale, jak wiadomo, część z nich nie może już pełnić tej funkcji. 

Książę Harry zrezygnował z tej roli w styczniu 2020 roku, a książę Andrzej od listopada 2019 również nie może pełnić tej funkcji. Karol i jego syn też są przecież bardzo zajęci obowiązkami. 

Coraz częściej spekuluje się więc, że być może tę ważną rolę przejmie niebawem inna osoba, a prawdopodobne jest, że będzie nią księżna Camilla, która od dawna reprezentuje rodzinę królewską na ważnych wydarzeniach. 

Według informacji pozyskanych przez "Daily Mail", które tabloidowi miał przekazać informator z Pałacu Buckingham, królowa Elżbieta II musi jak najszybciej poradzić sobie z tym problemem i wprowadzić zmiany, ponieważ, kiedy monarchini naprawdę nie będzie mogła już wykonywać obowiązków, ktoś musi ją zastąpić.

Ma mieć dwie opcje — może mianować doradcą księżną Camille lub szukać kogoś w niżej linii sukcesji, czyli na przykład pomyśleć o księżniczkach Beatrycze albo Eugenii.

Czytaj również: 

Maryla Rodowicz opowiedziała o byłym mężu! 

Sandra Kubicka w bieliźnie

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego

Zobacz także: 


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Camilla Parker-Bowles | królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy