Reklama

Reklama

7 powodów, by już teraz zaplanować sylwestrowy wyjazd

Do Sylwestra pozostało już mniej niż 100 dni i choć wydaje się, że to dużo czasu, by zaplanować wyjazd, warto zacząć planowanie już teraz..

1. Większy wybór ofert

Czy wiesz, że większość organizatorów sylwestrowego szaleństwa - czy to jeśli chodzi o lokale, w których odbywają się bale sylwestrowe, czy miejsca noclegowe - przygotowuje ofertę na tę najważniejszą noc w roku już wczesną jesienią?

- Na przełomie sierpnia i września pojawiają się pierwsze oferty sylwestrowych wyjazdów, których jest ponad 3 tysiące - mówi Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl. Rezerwując wyjazd na początku jesieni można swobodnie przebierać pomiędzy zagranicznymi wycieczkami (np. 8-dniowy wyjazd do Włoch) a propozycjami polskich właścicieli pensjonatów w górach, na Mazurach czy nad morzem. Wśród ofert są między innymi sylwestrowe bale, kuligi, wieczory w SPA. O wolne miejsca łatwo, bo mało kto myśli już o Sylwestrze.

Reklama

2. Im wcześniej tym taniej

Szukając sylwestrowego wyjazdu już teraz, możemy spodziewać się niższych cen niż pod koniec grudnia.

- W przypadku Sylwestra w zasadzie nie istnieje oferta "last minute" w sensie ekonomicznym. W przeważającej większości obowiązuje zasada - im szybciej tym taniej. - zauważa Mateusz Goliat.

Ponadto jeśli planujesz spędzić sylwestrową noc w prywatnym pensjonacie - możesz negocjować cenę, zwłaszcza jeżeli rezerwujesz noclegi dla większej liczby osób. Teraz, jesienią, gdy właściciele pensjonatów nie wiedzą jeszcze, jakiego obłożenia będą mogli spodziewać się w Sylwestra, są bardziej skłonni do podjęcia negocjacji.

3. Łatwiej odłożyć pieniądze

Sylwestrowy wyjazd, zwłaszcza zagraniczna wycieczka, to spory wydatek. Ale spokojnie - jeśli zaplanujesz go już teraz i systematycznie będziesz odkładał pieniądze - z pewnością uda ci się zgromadzić odpowiednią sumę.

4. Nie zawsze trzeba wpłacać całej sumy - czasem wystarczy zaliczka

Przy rezerwacji wycieczki czy noclegów na sylwestrowy wyjazd płacimy tylko zaliczkę, jeśli rezerwacji dokonujemy odpowiednio wcześnie. To także motywacja dla tych, którzy mają problemy z odkładaniem pieniędzy - przecież łatwiej zapłacić za wyjazd w dwóch ratach niż w całości!

5. Łatwiej zebrać ekipę

Lubisz podróżować i spędzać Sylwestra w gronie przyjaciół? Zaproponuj im wyjazd już teraz i wspólnie zarezerwujcie noclegi. Im wcześniej się za to zabierzesz, tym większa szansa, że twoi znajomi nie będą mieli jeszcze planów. Szukanie chętnych na wyjazd w połowie grudnia zwykle kończy się tym, że większość przyjaciół ma już zaplanowaną tę najważniejszą w roku noc.

6. Więcej czasu na planowanie

Jeśli już teraz zdecydujesz się, co chcesz robić w Sylwestra - będziesz mieć więcej czasu, by w szczegółach zaplanować tę wyjątkową noc. Ci, którzy wybierają się w góry na narty już od pierwszych zimowych dni mogą szlifować technikę jazdy, a amatorzy wielkich balów - zapisać się na lekcje tańca. Nawet wybór sukienki czy kupno garnituru będą łatwiejsze, jeśli będziemy mieć więcej czasu na chodzenie po sklepach.

7. Radość czekania

- Dla wielu osób, które decydują się na zarezerwowanie sylwestrowego wyjazdu już teraz największą motywacją jest to, że perspektywa ciekawej wycieczki pozwala im przetrwać szare i ciemne jesienne dni - mówi Mateusz Goliat. Zdecydowanie łatwiej zmobilizować się do pracy, gdy wiemy, że pod koniec roku czeka nas coś ekscytującego i że kolejny urlop spędzimy poza domem i z dala od stresów związanych z pracą. Nawet jeśli perspektywa wyjazdu jest odległa - jest na co czekać.

Niezależnie od tego, jak chcesz przywitać Nowy Rok - czy w gronie przyjaciół, czy z rodziną, czy w Polsce, czy za granicą, czy w otoczeniu białych gór czy w europejskiej metropolii - planowanie warto zacząć już teraz. Wśród ofert, jakie znaleźć można w Internecie jest coś dla każdego, a przeglądając je już teraz, pozostawiasz sobie mnóstwo czasu na spokojne podjęcie decyzji i zaplanowanie niezapomnianej przygody na tę wyjątkową noc.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy