Reklama

Reklama

Planujesz wakacje we Włoszech? Oto, co musisz wiedzieć

Włochy zdecydowały. Od 1 czerwca turyści nie muszą przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia i negatywnego testu na koronawirusa, a w połowie miesiąca zniknie obowiązek noszenia maseczek w kinach czy teatrach. Wcześniej zostało natomiast zniesione obowiązkowe wypełnianie formularza lokalizacyjnego.

Od teraz turyści mogą łatwiej wjechać do Włoch. W kraju zostało zniesione jedno z ostatnich ograniczeń w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Włochy luzują obostrzenia

Od 1 czerwca przy wjeździe nie jest już wymagana przepustka Covid-19, która została wydana na podstawie szczepienia czy testu na obecność koronawirusa. Dlatego też turyści wybierający się do Włoch, nie muszą już przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia i negatywnego testu na koronawirusa.

Już wcześniej, bo 1 maja przestało obowiązywać wypełnianie formularza lokalizacyjnego pasażera. Został on wprowadzony w lecie 2021 roku po to, by ustalić miejsce pobytu danej osoby w razie stwierdzenia zakażenia w czasie podróży.

Reklama

Zobacz również: Najgorszy termin na wakacje w 2022 roku. Nie planuj wtedy urlopu

Włochy - czy trzeba nosić maseczki

Od 1 maja przestał obowiązywać wymóg zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, z wyjątkiem: transportu zbiorowego, szpitali, sal sportowych, kinowych i teatralnych. W tych przypadkach wymóg ten nie obowiązuje dzieci do lat sześciu, osób ze schorzeniami lub niepełnosprawnościami wykluczającymi użycie maseczki i momentu uprawiania aktywności sportowej. W tym przypadku maseczka nie obowiązuje np. przy joggingu, ale podczas spaceru i trekkingu już tak.

15 czerwca obowiązek noszenia maseczek w kinach, teatrach i salach koncertowych zostanie zniesiony. Maseczek nie trzeba będzie również zakładać w środkach transportu na dłuższych trasach - samolotach, promach i statkach czy pociągach.

Zobacz również: 7 mało znanych miejsc w Chorwacji. Wypoczniesz jak nigdzie indziej

Włochy liczą na powrót turystów

Włochy to z pewnością jeden najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Dlatego też władze kraju zdecydowały o luzowaniu obostrzeń, co ma ożywić turystykę po pandemii koronawirusa. A ta kraju nie oszczędziła. Włochy początkiem 2020 roku były jednym z państw najbardziej dotkniętych skutkami pandemii. Zostały wówczas wprowadzone jedne z najostrzejszych restrykcji w Europie. Po tym, jak większość obywatelek i obywateli zaszczepiła się, władze zdecydowały o znoszeniu obostrzeń.

***

Zobacz również:

Opalanie się na balkonie może cię narazić na spore koszty

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022. Co nas czeka?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | wakacje 2022 | obostrzenia covidowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy