Reklama

Ruszył jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Jakie atrakcje i nowości czekają w tym roku?

W piątek, 18 listopada ruszył jak co roku, długo wyczekiwany jarmark bożonarodzeniowy. Organizatorzy oprócz stałych tradycji jakimi są czekoladowe pierniki i grzane wino, zapewniają też liczne, nowe atrakcje. Oto co oferuje tegoroczny wrocławski jarmark świąteczny.

18 listopada 2022 roku (piątek) został oficjalnie otwarty jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Wydarzenie to co roku wzbudza wiele skrajnych emocji - jedni uwielbiają ten sposób wprawiania w świąteczny klimat, niecierpliwie go wyczekują i są w stanie przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby napić się grzanego wina w sercu Dolnego Śląska. Inni natomiast omijają tego typu "eventy" szerokim łukiem. Mimo iż w Polsce jarmarki organizowane są corocznie w większych Polskich miastach, wrocławski zaliczany jest do tych najatrakcyjniejszych i najbardziej klimatycznych. W tym roku organizatorzy postanowili jeszcze bardziej go rozbudować i wzbogacić. Co nowego czeka na nas na tegorocznym bożonarodzeniowych jarmarku we Wrocławiu?

Reklama

Jak działa tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy w tym roku rozpoczął swoje funkcjonowanie już w piątek o godzinie 10.00, jednak część stoik była gotowa dopiero wieczorem. Uroczyste otwarcie nastąpiło więc o godzinie 18.00. Z atrakcji można korzystać od godz. 10.00 do 21.00

Jakie główne atrakcje zapewnia Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu w roku 2022?

 • Bajkowy Lasek z ruchomymi bajkami dla dzieci,
 • Świąteczny Wiatrak i luminacja,
 • Karuzela i kolejka górska 

Nie mogłoby również zabraknąć ogromnej choinki, która oficjalnie zostanie rozświetlona 2 grudnia o godzinie 17.00.

Jakie ceny na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu?

Koszt atrakcji bożonarodzeniowych w tym roku wzbudza wyjątkowo duże zainteresowanie. Ile zapłacimy za najchętniej wybierane przysmaki dostępne na wrocławskich stoiskach?

 • Pajda chleba ze smalcem - ok. 18 zł
 • Prażone kasztany 15-25 zł (w zależności od wielkości porcji)
 • Minipączki - 20 zł,
 • Szaszłyk - ok. 42 zł/szt.
 • Gofry bąbelkowe z bitą śmietaną, kremem czekoladowym i owocami - 28 zł,
 • Prażone migdały - 170 zł/kg.

Co nowego na Jarmarku Bożonarodzeniowych we Wrocławiu?

Nowym miejscem na mapie jarmarku we Wrocławiu jest m.in. pierzeja zachodnia. Znajdują się tutaj regionalne smakołyki m.in. oscypki, naturalne soki, pyszne wino i nalewki rzemieślnicze, a także przysmaki koreańskie.

Pojawiły się tam również fotodomki, czyli klimatyczne, świątecznie udekorowane drewniane budki, w których można zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Na pierzei zachodniej Rynku we Wrocławiu utworzona została również strefa pod hasłem Wrocław Społecznie i Lokalnie, gdzie szansę na zaprezentowanie swoich wyrobów mają lokalni producenci. Znajdziemy tu manufakturę regionalnych wyrobów i artystycznego rękodzieła z regionu Dolnego Śląska. Ponadto w miejscu tym swoje działania prezentują organizacje i podmioty z Wrocławia, wspierające społeczne inicjatywy.

Stoisko Gminy Wrocław

Na jarmarku bożonarodzeniowym swoje miejsce ma również domek, gdzie mieszkańcy będą mogli spotkać się z przedstawicielami gminy Wrocław. Urząd miasta oraz spółki miejskie prezentują tam swojego programy dotyczące m.in. dodatków mieszkaniowych, węglowych czy elektrycznych.  Na miejscu można odbyć spotkania z przedstawicielami Wydziału Zdrowia UM, którzy zachęcają do rozmowy z edukatorami diabetologicznymi czy położnymi. Z kolei Stowarzyszenie Żółty Parasol organizuje tam Kiermasz Rękodzieła Osiedlowego samotnych Mam.

Kubeczek Jarmarku Bożonarodzeniowego

Rokroczną tradycją wrocławskiego jarmarku bożonarodzeniowego są ceramiczne kubeczki buciki, które dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach. Cieszą się one zawsze sporym zainteresowaniem, bowiem można w nich skosztować aromatycznego grzańca, gorącej czekolady i innych pyszności.

Gdzie na Jarmarku Bożonarodzeniowym można skosztować rozgrzewającego napoju?

 • w trzypoziomowym domku z zegarem na wieży na Placu Solnym
 • w "Świątecznym Wiatraku"
 • w Domku z tarasem widokowym w Bajkowym Lasku
 • w "Domku Pod Krasnalem" przy pomniku Fredry
 • w "Domku Kominkowym" na pierzei północnej Rynku
 • Jarmark Bożonarodzeniowy również wirtualnie

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy oferuje mnóstwo dobroci również w sieci. Na stronie www.pojawi.pl dostępne są interaktywne, wirtualne domki, w których można zrobić zakupy online 24/h, również po zakończeniu jarmarku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wrocław
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy