Reklama

Reklama

Laleczki dla tych, którzy pozostali

Z utratą bliskich ciężko się pogodzić i wymaga to często dużo czasu. Podobnie jest z przyzwyczajaniem się do rozłąki. Ból rozstania w takich sytuacjach pomagają złagodzić pamiątki. Jennie Leigh Holland robi wyjątkowe laleczki, które przypominają konkretnych ludzi.

Jak upamiętnić bliskich w codziennym życiu?

Pamięć o bliskich jest ważna, ale z czasem i ona zawodzi ze względu na wiek czy problemy zdrowotne. W takiej sytuacji pomocne okazują się pamiątki, dzięki którym odżywają wspomnienia. Pamiątki mogą mieć najróżniejszą formę. Często są to zbierane przez lata upominki i drobiazgi, które kojarzą się z określoną osobą i chwilą, jak bilety wstępu z wydarzeń, biżuteria czy zabawki.

Innym razem są to fotografie i filmy, które pozostały po bliskich. Popularnym sposobem na zachowanie wspomnień o bliskich są także sekretniki, które kryją wizerunki wybranych osób. Wyjątkową z kolei pamiątką mogą być lalki, które przedstawiają wizerunek bliskiej osoby.

Reklama

Pamiątka po bliskim: Laleczki

Jennie Leigh Holland jest artystką, która zajmuje się szydełkowaniem. Dzięki swoim unikalnym laleczkom zyskała dużą popularność w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie obserwuje już ponad 30 tysięcy osób.

Artystka wykonuje ręcznie za pomocą szydełka lalki, które przypominają wizerunki konkretnych ludzi. Najczęściej są to osoby, które już odeszły z tego świata, a szydełkowana wersja postaci ma przypominać o niej. Jennie Holland wykonuje także wizerunki wciąż żywych osób. Stworzone w ten sposób postaci wiernie oddają wygląd ze zdjęcia, na którym artystka bazuje przy szydełkowaniu. Maskotki są niewielkich rozmiarów, więc mogą stanowić stałą ozdobę na półce w domu lub posłużyć jako brelok czy przytulanka.

Zobacz także:

Lalka Annabelle istniała naprawdę? Jej historia przeraża bardziej niż film

Dlaczego kobiety kupują lalki-niemowlaki?

Lalki po japońsku

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: laleczka

Reklama

Reklama

Reklama