Reklama

Reklama

Przyjaźń damsko-męska?

Powtarzane od pokoleń pytanie, czy istnieje realna możliwość stworzenia bliskich i przy tym aseksualnych relacji między kobietą i mężczyzną, powraca niezwykle często.

Powtarzane od pokoleń pytanie, czy istnieje realna możliwość stworzenia bliskich i przy tym aseksualnych relacji między kobietą i mężczyzną, powraca niezwykle często.

Czy jest jednak jakaś reguła ustanawiająca zależności między dwojgiem ludzi?

Każdy z nas ma zapewne własne doświadczenia w związku z tym tematem i inaczej ocenia możliwość istnienia przyjaźni damsko-męskich. Jednym udało się w takich relacjach odnaleźć, inni nie do końca poradzili sobie z uczuciami.

Przyjaźń niejedno ma imię

Przyjaźń to swoista więź, która dla każdej płci jest nośnikiem innego znaczenia. Pomijając fakt, że w dzisiejszym świecie trudno o zbudowanie szczerych, przyjacielskich stosunków, to jeśli już pojawią się ku temu osoby i warunki, inaczej wykorzystają je panie, inaczej panowie. Dla kobiet, przyjaźń to ciepłe uczucie, wymagające wiele uwagi i nierzadko sporego poświęcenia. To gotowość niesienia pomocy w każdej sytuacji, częsty kontakt oraz chęć przeznaczenia wolnego czasu na spotkania z przyjaciółmi.

Reklama

Mężczyźni widzą to nieco inaczej. Dla nich przyjaźń nie wymaga deklaracji, słów, przesadnej uczuciowości. Liczy się prawdziwa empatia, dyskrecja i lojalność, a przede wszystkim zaufanie.

Kobieta kontra mężczyzna

Wszystko układa się znakomicie, kiedy przyjaźń łączy dwie kobiety bądź dwóch mężczyzn. Schody zaczynają się dopiero wówczas, gdy więź łączy przedstawicieli obu płci. Przyjaźń, która z założenia, ma być bezinteresowna i szczera. Niestety, w takim przypadku, często pojawiają się rozmaite problemy, które są przyczyną rozpadu wielu relacji. Najczęściej jest to pogłębienie uczuć jednej ze stron.

Kiedy przyjaźń zamienia się w miłość, co więcej, wyłącznie jednostronną, wówczas zaczynają się pojawiać niezręczne sytuacje. Zwykle taka znajomość szybko się kończy, a wspomnieniem po niej jest powtarzane jak mantra pytanie: czy damsko-męska przyjaźń rzeczywiście jest możliwa?

Facet - najlepszy przyjaciel kobiety

Panie często deklarują, że inne kobiety są dla nich zagrożeniem i częściej dochodzi między nimi do rywalizacji, aniżeli do nawiązania przyjacielskich stosunków. Nierzadko więc stwierdzają, że to właśnie z mężczyzną łatwiej jest im się porozumieć i rozwiązywać wszelkie sporne kwestie. Jeśli rzeczywiście uda się stworzyć aseksualny, przyjacielski związek, gwarantem jest, że przetrwa on długie lata.

Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy