Reklama

10 pomysłów na warkocze. Piękny wygląd na każdą okazję

Warkocze są uniwersalnym pomysłem na cudowną fryzurę. Sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Mogą wyglądać na skomplikowane. W rzeczywistości są proste do zrobienia oraz lekkie w noszeniu. Nie powinno więc nikogo dziwić, że od lat królują na wielu wydarzeniach. Sposobów na ich spięcie jest wiele, a każde z nich oferuje zupełnie inny efekt. Poznajmy więc 10 pomysłów na warkocze, które sprawdzą się na każdą okazję.

Warkocze połączone z kokiem, dobierane z kilku pasm czy warkocze bokserskie. Każde z nich wyglądają inaczej, lecz wszystkie przyciągają wzrok. Sprawdzą się na różne okazje, od poważnych ceremonii do niezobowiązujących wyjść ze znajomymi. W każdej wersji prezentować się będą pięknie. Fryzury te najlepiej wyglądają na głowie kobiet z długimi włosami, lecz nie tylko. Warkocz pozwala wygodnie pozbyć się wplątujących się we wszystko włosów. Sprawdźmy 10 pomysłów na warkocze, które odmienią nasz wygląd.

Reklama

Sprawdzone triki na warkocze

Warkocze nigdy nie wychodzą z mody. Niestety nie każda dziewczyna czuje, że jej włosy się do tego nadają. Jeśli marzymy o pięknej fryzurze, nie musimy się ograniczać. Istnieje kilka prostych trików na warkocze, zarówno na ich objętość, jak i samo przygotowanie fryzury. Jeden z trików przedstawiła Olivia Palermo - amerykańska modelka oraz aktorka. Jeśli posiadamy cienkie włosy, nie musimy pozbywać się wizji puszystego warkocza. Nie musimy do tego również kupować doczepianych włosów. Wystarczy wpiąć w nasze cienkie włosy wstążkę i wraz z nią zaplatać warkocze.

Istnieją również triki, które ułatwić nam mogą przygotowanie mocnego warkocza. Jeśli kosmyki włosów regularnie nam uciekają, wystarczy użyć fluidu wygładzającego lub lakieru. W przypadku, w którym ciężko jest nam związać warkocz, możemy spiąć każde pasmo cienkimi gumkami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przy plątaniu warkocza nie pomylimy oddzielonych sekcji włosów. 

10 pomysłów na warkocze. Warkocz opaska

Warkocz opaska, splątany na środku głowy jest rozwiązaniem nie tylko dla kobiet z długimi włosami. Splot wygląda świetnie również przy włosach o średniej długości. Jest idealnym rozwiązaniem zarówno na letnie spacery, jak i na uroczystość weselną. Splecione włosy z boku wyglądają jak opaska, tworząc na naszej głowie zupełnie odmienny look.

Zrobienie warkocza-opaski możliwe jest na kilka sposobów. Jednym z nich jest zrobienie warkocza po jednej stronie głowy i przełożenie go na drugą. Do tego jednak potrzebne są wsuwki. Dzięki nim możemy taki warkocz spiąć i mieć pewność, że fryzura pozostanie niezmienna. Drugą możliwością jest zrobienie przedziałka na środku głowy i od środka zrobienie dwóch warkoczy po każdej ze stron. Następnie końcówki warkoczy spinamy za uszami. 

10 pomysłów na warkocze. Warkocz bokserski

Warkocz bokserski jest fryzurą, która od dłuższego czasu ma ogromną popularność na całym świecie. Jest bardzo łatwa w przygotowaniu i wygodna w noszeniu. Nadaje się idealnie na imprezę oraz zwykłe wyjście na plażę. Zaplątanie warkocza bokserskiego zajmuje około 30 minut. Pomimo tego, że jest czasochłonny, nie wymaga od nas większego doświadczenia w plątaniu warkoczy.

Aby przygotować warkocz bokserski należy zrobić przedziałek na środku głowy. Dobrze byłoby również pasmo z jednej strony związać gumką, by nie wplątało w pasmo po drugiej stronie. Z pasma rozdzielamy włosy na 3 odrębne sekcje i przekładamy je jak klasyczny warkocz. Należy natomiast pamiętać o przekładaniu ich pod środkowym pasmem oraz o dobieraniu do każdego przełożenia kilku luźnych włosów. Po związaniu warkocza gumką dobrze jest lekko ją poluzować. Wtedy warkocz bokserski zyskuje zupełnie inny efekt.

10 pomysłów na warkocze. Warkocz boho

Luźny warkocz z przedziałkiem na środku głowy, a do tego swobodnie puszczone po policzkach kosmyki - to właśnie warkocz boho. Jest symbole prostoty oraz niedokładności. Taki planowany nieład na głowie świetnie sprawdzi się w sezonie letnim, niezależnie od okazji.

Przygotowanie warkocza boho jest bardzo proste. Zaczesujemy włosy na bok, następnie spinamy je gumką. Nad gumką palcem tworzymy we włosach mały otwór, przez który następnie przeciągniemy powstały pod gumką kucyk. Podciągamy gumkę wyżej i następną spinamy kucyk 5 centymetrów niżej. Powtarzamy przekładanie kucyka przez zrobiony palcem otwór w spiętej części włosów. 

10 pomysłów na warkocze. Warkocz afrykański

Afrykański warkocz obecnie nie kojarzy się już wyłącznie z sezonem wakacyjnym. Wszystko za sprawą wiosennego i jesiennego pokazu mody Milan Fashion Week 2020. Wtedy to kilka modelek wyszło na wybieg z warkoczem afrykańskim na głowie. Można przygotować go na kilka sposobów, zarówno z kilku kosmyków, jak i ze wszystkich włosów. Idealnie nadaje się na luźne wyjścia.

Po rozczesaniu włosów należy wydzielić kilka kosmyków. Od ich ilości zależy, jak dużo warkoczy zrobimy. Każde z pasm rozdzielamy na 3 części. Następnie pleciemy klasyczne warkocze od nasady włosów. Na koniec należy wszystkie związać gumką i spryskać lakierem, by utrwalić fryzurę na długie godziny.

10 pomysłów na warkocze. Warkocz z kokiem

Warkocz połączony z kokiem od lat uważany jest za symbol elegancji. Mimo wszystko nie musi być kojarzony wyłącznie z poważnymi wydarzeniami. Optycznie odmładza, wyszczupla i jest fryzurą bardzo oryginalną. 

Aby zrobić warkocz z kokiem, trzeba zaczesać wszystkie włosy w kierunku czubka głowy. Do tego najlepiej jest się pochylić. Następnie wiążemy wszystkie włosy w kucyk i wyciągamy z niego jedno pasmo włosów. Przypinamy je z boku, a z pozostałych robimy kok. Oddzielone pasmo wykorzystujemy na zaplątanie warkocza, owijanego na końcu wokół koka. 

10 pomysłów na warkocze. Warkocz francuski

Francuz, inaczej warkocz francuski jest jedną z łatwiejszych do przygotowania fryzur. Pomimo swojej prostoty zawsze prezentuje się niesamowicie. Najlepiej sprawdzi się przy długich lub półdługich, gęstych włosach. Nie zalecamy go u kobiet z cienkimi włosami. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać wspomniany wcześniej trik ze wstążką. 

Przed przygotowaniem warkocza najlepiej będzie spryskać włosy wodą. Włosy na czubku głowy rozdzielamy na trzy pasma i zaplatamy je jak przy klasycznym warkoczu. Różnica polega na tym, że dobieramy z pozostałych włosów do każdego przełożenia kilka dodatkowych kosmyków. Na końcu związujemy włosy gumką.

10 pomysłów na warkocze. Warkocz baranek

Warkocz baranek jest bardzo rozpoznawalną fryzurą filmową. Pojawiła się w sadze Gwiezdnych Wojen. Jest bardzo abstrakcyjna, lecz z pewnością wywoła efekt WOW niezależnie od okazji. Najlepiej się sprawdzi na luźnych imprezach, lecz z pewnością zostanie również zapamiętana w trakcie poważnych celebracji. 

Pomimo wyróżniającego się wyglądu tego warkocza, jego przygotowanie jest względnie bardzo proste. Splatamy po dwóch stronach głowy warkocze, które następnie zawijamy przy uszach. Na końcu upinamy je, by fryzura się nie rozpadła. Niestety, sprawdzi się ona wyłącznie przy długich włosach.

10 pomysłów na warkocze. Warkocz korona

Korona z warkoczy jest jedną z najczęściej wybieranych fryzur latem. W wersji luźnej sprawdzi się na letnich spacerach, w bardziej spiętej na wesela czy komunie. Jest uniwersalna, odsłania twarz, a po rozplątaniu tworzy na głowie piękne fale. Sprawdzą się na wieczorną zmianę wyglądu.

Koronę przygotowuje się po rozdzieleniu włosów na dwie równe części. Z każdej strony tworzymy warkocz, który zaczesujemy na czubek głowy. Tam spinamy je ze sobą przy pomocy wsuwek. Na koniec pryskamy całą fryzurę lakierem.

10 pomysłów na warkocze. Warkocz kłos

Kłos należy do warkoczy dobieranych. Niezależnie od struktury naszych włosów, zawsze jest w stanie nadać im objętości. Zrobienie kłosa nie wymaga od nas dużego wysiłku. Kłos pleciony był niejednokrotnie na głowach takich gwiazd jak Kim Kardashian czy Rita Ora. Teraz czas na nas!

Na czubku głowy należy związać kucyk, który dzielimy na dwie równe części. Z jednej strony od zewnątrz oddzielamy cienki kosmyk włosów. Następnie przekładamy go do wewnętrznej strony drugiego pasma. Czynność powtarzamy z drugiej strony spięcia. Na końcu związujemy je gumką do włosów. Jeśli nasze włosy są cienkie, dobrze będzie kłos poluzować, nadając optycznej objętości włosom.

10 pomysłów na warkocze. Warkocz wodospad

Warkocz wodospad jest ostatnią naszą propozycją warkocza na większość okazji. Fryzura ta odmładza, a jednocześnie prezentuje sobą klasę. Wizualnie wydaje się skomplikowana do zrobienia, lecz w rzeczywistości jest łatwiejsza do zrobienia niż warkocze dobierane.

W tym przypadku należy wszystkie włosy zaczesać do tyłu. Szpikulcem tworzymy przedziałek na środku głowy, a następnie spinamy część włosów, które nie będą w danej chwili wykorzystywane. Z pasma nad skronią wydzielamy mniejsze sekcje, następnie zaplatamy je jak dobieranego. Dolną część zostawiamy luzem. Przechodzimy do kolejnego pasma włosów i powtarzamy czynność do momentu, aż dotrzemy do środka głowy. Spryskujemy włosy lakierem.

Jak dobrać warkocz względem kształtu twarzy?

Pomimo tego, że warkocze pasują na każdą okazję, nie zawsze pasować będą do naszej twarzy. W przypadku twarzy okrągłej najlepiej jest optycznie ją wyszczuplać, przykrywając policzki. Sprawdzić się wtedy może idealnie warkocz boho, w którym to zostawiamy duże kosmyki włosów luzem po bokach. Twarz w kształcie trójkąta bądź serca nie powinna wykorzystywać warkoczy, w których konieczne jest wykorzystanie wszystkich włosów. Tego typu twarz potrzebuje zakrycia czoła za pomocą grzywki. 

Warkocze w każdej postaci najlepiej sprawdzą się przy twarzy owalnej. Nie oznacza to jednak, że osoby z owalną twarzą mają najłatwiej. Przy tym modelu twarzy może być problem ze zrobieniem równego przedziałka na głowie. Jeśli nie uda nam się zrobić go równo, twarz optycznie zostanie wydłużona. 

***

Czytaj także:

Idealny na wakacje dot. manicure. Inspiracje na paznokcie w kropki

Kurtka koszulowa w kratę to hit nadchodzącej jesieni

Przetrwa kilka miesięcy dłużej. Tak zatrzymasz opaleniznę na skórze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warkocz | lato | fryzura | moda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy