Reklama

Jak ładnie wyjść na zdjęciu

Raz na jakiś czas potrzebujemy nowych zdjęć do różnego rodzaju dokumentów. Na ogół nie jesteśmy z nich zadowolone. Co robić, aby dobrze wypaść?

Zdjęcia do dokumentów rządzą się swoimi prawami. Będą nas identyfikować co najmniej kilka lat, dlatego tak ważne jest, abyśmy nie musiały się ich wstydzić. Na co więc zwrócić uwagę?

Makijaż


Trzy czwarte zdjęcia "dowodowego" zajmuje twarz. Dlatego tak istotny jest odpowiedni makijaż. Najważniejszy jest podkład, bo cera powinna być matowa i gładka. Należy zatuszować wszelkie defekty i zacienione partie korektorem. Nie bój się pudru - dość gruba warstwa zniweluje błyszczenie skóry (nadmiar kosmetyku usuniesz po wyjściu od fotografa).

Bardzo ważne jest dokładne wymodelowanie twarzy. Jeżeli chcesz ją wyszczuplić, ciemny podkład nakładaj na boki policzków oraz na czoło tuż przy linii włosów i na skronie. Zbyt długi nos lub wystający podbródek skrócisz, jeśli ich koniuszki lekko przyciemnisz.

Reklama

Gdy masz zbyt szeroki nos, ciemny podkład nakładaj na jego boki. Pamiętaj, aby bardzo dokładnie rozcierać granice pomiędzy odcieniami. W innym razie uzyskasz efekt jaśniejszych i ciemniejszych plam na twarzy. Podkładem pokryj także szyję.

Fryzura


Długie włosy można spiąć, krótkie wymodelować i ułożyć. Aby na zdjęciu fryzura wyglądała idealnie, należy ją dobrze utrwalić. Unikaj jednak lakierów nabłyszczających.

Dodatki


Na zdjęciach legitymacyjnych powinnaś wyglądać profesjonalnie, a nie wieczorowo. Jeśli nosisz kolczyki, wybierz małe i delikatne. Ozdobny naszyjnik czy korale zostaw na inne okazje albo połącz je z białą koszulą, ale nie zakładaj wtedy kolczyków. Jeśli masz długą szyję, zamiast biżuterii możesz zamotać kolorową cieniutką apaszkę, która nieco ożywi wizerunek. W co się ubrać, czytaj w ramce na górze.

Mat
Cienie do oczu powinny być matowe lub satynowe. Absolutnie nie używaj kosmetyków perłowych i błyszczących. Lepsza jest pomadka, niż błyszczyk. Mocne wytuszowanie rzęs spowoduje, że oczy będą wyglądać na większe.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy