Trzy sposoby na domowe peelingi cukrowe

Peeling cukrowy to skuteczna metoda złuszczania martwego naskórka. Wykonywanie go przed depilacją lub aplikacją balsamu do ciała przyniesie pozytywne efekty. Peeling cukrowy to szybki, łatwy i tani sposób na miękką i gładką skórę.

Peeling cukrowy powinien być wykonywany dwa lub trzy razy w tygodniu
Peeling cukrowy powinien być wykonywany dwa lub trzy razy w tygodniu123RF/PICSEL

Bazą domowego peelingu cukrowego jest cukier oraz oleista substancja np. oliwa z oliwek lub olej kokosowy. Można jednak zmieniać listę składników i dodawać inne, które również będą miały korzystny wpływ na skórę.

Regularne wykonywanie peelingu sprawi, że wygląd oraz kondycja skóry się poprawi. Stanie się ona zdecydowanie gładsza. Ponadto wykonywanie peelingów ułatwi wchłanianie aplikowanych na skórę kremów i balsamów, a także może okazać się skuteczne w walce z wrastającymi włoskami.

Peeling cukrowy z miodem

Do wykonania peelingu cukrowego potrzebujemy cukru oraz oliwy z oliwek. Dzięki niej skóra stanie się natłuszczona. Do tego dodajemy miód, który zadziała regenerująco. Skóra stanie się odżywiona i pełna blasku.

Peeling cukrowy z oliwą

Peeling, który równie skutecznie odświeży skórę, może składać się tylko z cukru oraz oliwy z oliwek. Można jednak dodać do niego kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. 

Do przygotowania domowego peelingu cukrowego można wykorzystać miód oraz cytrynę
Do przygotowania domowego peelingu cukrowego można wykorzystać miód oraz cytrynę123RF/PICSEL

Cytrynowy peeling cukrowy

Do wykonania domowego peelingu cukrowego oprócz cukru potrzebujemy oleju kokosowego oraz soku z cytryny. Dzięki niemu skóra będzie nie tylko gładsza, ale również rozświetlona. Peeling cukrowy z sokiem z cytryny może prowadzić do rozjaśniania niewielkich przebarwień na skórze. 

Peeling cukrowy powinien być wykonywany dwa lub trzy razy w tygodniu. Unikać go powinny jednak osoby, które mają wrażliwą skórę oraz podrażnienia. Przeciwskazaniem są również stany zapalane skóry oraz zmiany trądzikowe. 




Czytaj więcej:

Co jeść, żeby pięknie się opalić?

Jak zrobić olejek z mniszka lekarskiego?

Wągry na twarzy. Jak powstają i jak usunąć zaskórniki?

Zobacz także:

„Ewa gotuje”: StroganowPolsat
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas