Reklama

Reklama

Joga z kozami

Miłośnicy jogi przekonują, że ta forma pracy z ciałem jest najlepsza. Twierdzą, że zdrowie, upragnioną sylwetkę i spokój ducha, można osiągnąć uprawiając właśnie jogę.

W świecie zachodnim popularna stała się hathajoga, która kojarzona jest bardziej z zestawem ćwiczeń, mających wspomóc zdrowie i umysł.

Prawdziwa joga jest jednym z sześciu systemów filozofii indyjskiej, zachęca do treningu ciała nie tylko poprzez ćwiczenia fizyczne, ale też poprzez ascezę i dyscyplinę duchową, którą osiągnąć można dzięki medytacji.    

Popularność jogi wzrosła dzięki celebrytom, którzy własnym przykładem zachęcali do uprawiania tej formy ruchu. Praktykują ją Madonna, Lady Gaga, Heidi Klum, Halle Berry, Gwyneth Paltrow czy Sting.

Reklama

Joga + kozy

Właściciele szkół jogi prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić nowych adeptów do praktykowania. Dlaczego na przykład nie wykorzystać do wspólnych ćwiczeń naszych braci mniejszych? Oto na świeżym powietrzu duża grupa ćwiczy wraz z... kozami.

Jak widać na filmiku, nie wiadomo, czy zwierzęta pomagają, czy raczej przeszkadzają w wykonywaniu skomplikowanych asan. Ciężko jest z takimi pomocnikami medytować, ale nie ulega wątpliwości, że zabawa jest przednia. Jak mówi nauczycielka jogi, Diana Malone: "Zwierzęta sprawiają, że wydzielają się w naszych organizmach hormony szczęścia. To samo dzieje się za sprawą jogi. Dlaczego nie podwoić tych korzyści?".

Przyznać trzeba, że krótki filmik potrafi wywołać uśmiech, prawie taki, jak u uczestników jogi z kozami.  

****

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: joga | joga z kozami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje