Reklama

Reklama

Skuteczne kuracje z octu jabłkowego

Nie tylko wspomaga odchudzanie i poprawia kondycję włosów, ale ma też szereg innych zdrowotnych właściwości. Zobacz, w jaki sposobów możesz wykorzystać ocet jabłkowy.

Na zatkane zatoki

Pomoże inhalacja.

Szklankę wody wymieszaj ze szklanką octu jabłkowego. Następnie przelej do małego rondelka i podgrzej, bez doprowadzania do wrzenia. 

Nakryj głowę ręcznikiem i pochyl się nad rondelkiem z roztworem octowym. Wdychaj unoszące się opary przez pięć minut. Powtórz inhalację po 30 minutach. Nie wychodź potem na powietrze przez dwie godziny. Zabiegi wykonuj trzy razy dziennie.

Na chory pęcherz

Ocet jabłkowy wykorzystaj do picia i nasiadówek. 

Do szklanki wody dodaj łyżkę octu jabłkowego i pij raz dziennie do posiłku przez miesiąc. Do tego dwa razy dziennie przez dwa tygodnie rób nasiadówki - ustaw miskę z ciepłą wodą w wannie lub brodziku prysznica. Dodaj 1/2 szklanki octu jabłkowego. Siedź w wodzie ok. 15 minut.

Reklama

Na ból głowy

Pomoże kompres, ale trzeba go przyłożyć, gdy tylko ból się rozpoczyna. 

Szklankę octu przelej do plastikowego pojemnika i włóż do zamrażalnika na 15 minut razem z bawełnianą ściereczką. Następnie wyjmij z lodówki i ocet, i ściereczkę. Zanurz ją w occie (nie rozcieńczaj go). Odciśnij nadmiar i połóż na czole lub karku. Trzymaj minimum 15 minut.

Zobacz także:

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: ocet jabłkowy | zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy