Reklama

Reklama

Tina Turner. Najseksowniejsza babcia show-biznesu?

Tina Turner jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych artystek muzycznych w historii. Ma nie tylko piękny głos, ale też charyzmę i seksapil, którego nawet dziś może jej pozazdrościć niejedna sporo młodsza koleżanka z branży. Patrząc na nią, aż trudno uwierzyć, że w listopadzie skończy 82 lata.

Tina Turner. Piękna nawet po 80-tce

Tina Turner fanom, oprócz oryginalnego głosu, kojarzy się również z burzą włosów na głowie, charakterystycznym stylem, dzięki któremu została okrzyknięta mianem jednej z największych seksbomb show-biznesu. 

Składają się na niego głównie krótkie, błyszczące lub imitujące skórę sukienki, rockowe dodatki i buty na wysokim obcasie. 

Gwiazda udowadnia, że wiek to jedynie liczba, a w każdym wieku można zachwycać zgrabnymi nogami!

Tina Turner na przestrzeni lat

Producent muzyczny Phil Spector stwierdził kiedyś, że poproszony o wskazanie debiutującym artystom osób, na których powinny się wzorować, wymieniłby tylko trzy: Tinę Turner, Tinę Turner i Tinę Turner. 

Reklama

Coś na pewno w tym jest, bo gwiazda, która w listopadzie skończy 82-lata, od początku lat 60. robi furorę na świecie i to nie tylko za sprawą muzyki. 

Fani pokochali jej charakterystyczny zachrypnięty głos, energię sceniczną i seksapil, którym emanuje nawet teraz. 

Wielu żartobliwie nazywa ją "najseksowniejszą babcią show-biznesu". Królowa rocka, która sprzedała ponad 200 milionów albumów, zaczynała jako wokalistka gospel. 

Zyskała popularność, współpracując ze swoim późniejszym mężem, muzykiem Ikiem Turnerem, z którym rozwiodła się w 1978 roku. 

Tina Turner nie mogła już dłużej znieść jego ekstrawaganckiego trybu życia, nadużywania alkoholu oraz narkotyków i przede wszystkim agresywnego zachowania. 

Niestety rozwód przyćmił jej karierę, która odżyła niespodziewanie w 1984 roku. 

Artystka postawiła na bardziej wyrazisty, drapieżny sceniczny look i stała się prawdziwą gwiazdą za sprawą wielkich przebojów, które zaczęła nagrywać, były to m.in. "What’s Love Got to Do with It" i "Private Dancer". 

Kultowy utwór "GoldenEye" z filmu o Jamesie Bondzie nagrała w 1994 roku. Na przestrzeni lat Tina Turner zdobyła kilkanaście Nagród Grammy oraz innych laurów. 

Powoli zaczęła się jednak wycofywać z życia publicznego za sprawą pogarszającego się stanu zdrowia i chęci odpoczynku na emeryturze. 

Dziś, choć od czasu do czasu można oglądać ją na scenie, nie koncertuje już tak często, jak dawniej i cieszy się małżeństwem z Erwinem Bachem.

Czytaj również: 

Schorowana Minge informuje o stanie zdrowia

Polka na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata 2021 roku 

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje